Výrazné omezení povinnosti ověřovat plnou moc u notáře, znovuzavedení předkupního práva pro společníky či nová evidence svěřenských fondů. To jsou jen některé ze změn občanského zákoníku, kterých chce co možná nejrychleji dosáhnout ministerstvo spravedlnosti. "Jde především o oblasti, které mohou výrazně omezit, znepříjemnit či nevratně změnit život lidí, kterých se povinnosti plynoucí z nového občanského zákoníku přímo dotýkají," vysvětluje záměr rychlých změn první náměstek ministryně odpovědný za legislativu a justici Robert Pelikán. Vzhledem k "drobnosti" právě připomínkované novely, která však obsahuje 25 novelizačních bodů, několik přechodných ustanovení a další posuny v souvisejících zákonech, o nich nechce ani příliš diskutovat.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.