Změny volebního systému, nová pravidla pro obsazování Ústavního soudu, silnější postavení Nejvyššího kontrolního úřadu či jinak pojaté pravomoci prezidenta. To je jen část z ústavních témat, která právě řeší politici i právníci. Revize Ústavy je namístě i podle místopředsedy Legislativní rady vlády a prorektora Univerzity Karlovy v Praze Aleše Gerlocha. "Ústava je účinná více než 20 let. Už je na to vhodná doba, ústavní praxe přinesla dostatek podnětů k úvaze," říká profesor Gerloch, jinak také vedoucí katedry ústavního práva pražské právnické fakulty, které ještě na začátku letošního roku šéfoval. Se změnami by se ale podle něho ani tak nemělo spěchat a jejich příprava by měla trvat déle než několik měsíců.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.