Je jen otázkou času, kdy začne Ústavní soud řešit první problémy spojené s novým občanským zákoníkem. Právě blížící se spory vyvolané tímto kodexem jsou jedním z důvodů aktuální nominace místopředsedy České advokátní komory a experta na občanské právo Davida Uhlíře do pozice soudce nejdůležitějšího českého soudu. Následuje tak dalšího odborníka na soukromé právo a bývalého prezidenta Soudcovské unie Tomáše Lichovníka, který se stal ústavním soudcem letos v červnu. Sám Uhlíř říká, že žádné velké vize nemá, u každého soudu se totiž vyřizují kauzy, které se mu dostanou na stůl. "Jestli mám nějakou obecnou představu, pak je to ta, že nejvyšším soudním institucím sluší zdrženlivost a sebeomezení, neb vnější omezení, na rozdíl od jiných orgánů, takřka nemají," dodává.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.