Tak je zase všechno jinak. Ministerstvo spravedlnosti přece jen připraví drobnou novelu občanského zákoníku, ve které upraví jen jednotky jeho problematických míst. Ty, které veřejnost skutečně trápí. Úpravy se budou týkat umísťování dětí do Klokánků, provádění pitev nebo třeba pravidel udělování plných mocí.

Ministerstvo se snaží své současné počínání podávat jako lidumilství. Chce vzbudit dojem, že dělá to nejlepší, co by mohlo dělat. Pravdou ale je, že k tomu bylo společenským míněním dotlačeno. Jak jinak si ostatně vysvětlit, že ještě pár dní před ohlášením této novinky říkal první náměstek ministryně spravedlnosti Robert Pelikán něco úplně jiného a plánoval v jednom balíku daleko rozsáhlejší změny.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.