"Svůj mandát jsem získal na základě preferenčních hlasů, na to se můžete podívat, a nebudu opouštět plzeňské voliče," Jiří Pospíšil, bývalý člen ODS a v době uzávěrky tohoto Kontextu ještě stále poslanec parlamentu.

"Moji Plzeňané mi rozumějí." Vazby na Plzeň má Jiří Pospíšil velmi silné. Ať už jde o tamní práva či tamní kmotříčky.

 

"Jde o významnou přímou investici, která vytvoří velké množství pracovních míst. Je přirozené, že se jako premiér budu zajímat o všechny velké investice," premiér Bohuslav Sobotka, který jednal s brněnským primátorem o příchodu americké společnosti Amazon do Česka.

Jeden premiér, shodou okolností taktéž sociálnědemokratický, se o velké investice zajímal i v minulosti. "Přál bych si méně Regecových a více Philipsů," glosoval někdejší předseda vlády Miloš Zeman investici LG.Philips Displays v Hranicích. Jak neslavně dopadla, není pro všeobecnou znalost nutné připomínat.

 

"Červená platí v čínské kultuře za velmi pozitivní barvu, která se pojí s bohatstvím, mocí a štěstím. Ve světě byznysu jsou tyto tři hodnoty klíčové, proto se na banketech ke zpečetění partnerství často podává právě červené. A červená je také barvou Číny," vinařská obchodní komora z Bordeaux Vinexpo vysvětluje, proč Číňané odsunuli Francouze na druhé místo v množství vypitého červeného vína.

Tak jen doufat, že časem celá planeta nezrudne.

 

"Teď už budu radši vždycky krajně opatrný," Heston Blumenthal, slavný britský šéfkuchař, jenž na týden uzavřel svoji londýnskou restauraci Dinner. Dvacítka hostů a dvacítka zaměstnanců jeho dvouhvězdičkového michelinského podniku trpěla zvracením a dalšími příznaky akutní gastroenteritidy.

"Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky." Minimálně dvacítka hostů bude mít nové pořekadlo, kde řeku nahradí restaurace.

 

"Je to problém a budeme ho řešit," Helena Válková, nová ministryně spravedlnosti, reagovala na fakt, že svědectví policistů z místa činu jsou bezcenná a nelze je brát jako důkaz u soudního líčení.

Je to jen "problém"? Nazývejme věci pravým jménem, je to Absurdistán.

 

"Jen chlemtáte," Michal Jäger, hokejový trenér, který se nechtěně stal hvězdou internetu poté, kdy jeho svěřenci zveřejnili video, na kterém jim jadrným slovníkem vyčítá špatnou životosprávu a laxní přístup k zápasům.

Konečně člověk, který umí věci nazývat pravým jménem. Bohužel kvůli tomu přišel o místo. Na hrubý pytel patří hrubá záplata, stojíme za vámi, trenére!

 

"Pan Allen četl ten článek a považuje ho za nepravdivý a hanebný," Leslee Dartová, mluvčí multioscarového režiséra Woodyho Allena, kterého obvinila adoptivní dcera ze zneužívání.

Hanebný útok to byl každopádně. Ať to bylo tak, či onak.

 

"Jaro na pražské burze začíná. Hitem má být Erste, do plusu by mohla jít ještě CETV," titulek článku kolegů ze sesterského serveru IHNED.cz.

Jaro? Skutečně? Na pražské burze? Není to tak, že tam už několik let vládne spíše depresivní podzim? Či rovnou zima, když je vše tak nějak zamrzlé?

 

"Zvýšený zájem o zakládání nových společností signalizuje stabilizaci a postupné oživování tuzemské ekonomiky, stejně jako chuť podnikatelů investovat do nových projektů s vidinou vyšších zisků," Petra Štěpánová, analytička Bisnode.

To, co jste právě dočetli, je takzvané ekonomické "zvířátko na konec".
Aneb ani v Kontextu nesmí chybět pozitivní tečka.

Související