Preferování Moravskoslezského kraje nabírá až absurdní rozměry. Jiří Cieńciała v srpnu osobně vybral do funkce generálního ředitele CzechInvestu úředníka svého ministerstva Mariana Piechu. Ten pochází stejně jako pan ministr z oblasti Těšínska. Byl to snad jeho hlavní kvalifikační předpoklad?

 

Předchozí ministr průmyslu Martin Kuba vyhlásil po loňském odvolání zdiskreditovaného Miroslava Křížka otevřenou soutěž na výběr nového šéfa CzechInvestu. Po dvou kolech zbyli tři finalisté, ale ani jeden z nich funkci nezískal. Nečasova vláda padla a nastoupili Zemanovi „odborníci.“ Ředitelské křeslo v CzechInvestu obsadil Piecha. Ten se zmíněné soutěže účastnil také, ale podle informací týdeníku Ekonom skončil už v prvním kole - na posledním místě.

 

Prezident Miloš Zeman sice ze severu Moravy nepochází, ale přesto se do akce „investoři na Ostravsko“ zapojil také. Na počátku října prozradil, že v jednání je příchod nejmenovaného jihokorejského výrobce pneumatik.

 

Jenže investoři z východu Asie rádi o svých záměrech informují až po dohodě a podpisu všech smluv. Na předčasné prozrazení svého záměru jsou asijští investoři velmi citliví a od založení firmy v Česku je to může odradit.

 

Ano, vskutku máme vládu odborníků!

Související