Konec krize je v jižní Evropě stále v nedohlednu. Jak to, když Sever víceméně opět roste? Studie Institutu německého hospodářství ukazuje, že na vině může být horší schopnost reformovat se. Ani reformátoři čestní jako Rychlé šípy by to totiž na Jihu neměli lehké.Studie porovnávala, do jaké míry se v zemích měří každému stejně, na základě ukazatelů, jako jsou kvalita státní správy a protikorupční pravidla či důvěra ve státní instituce. Právě v tomto ohledu se Jih značně propadl. Zatímco před 10 lety se Španělsko a Portugalsko blížily Francii a moc jim nechybělo ani na Německo, potácejí se dnes v polovině žebříčku mezi východoevropskými členy EU. Řecko a Itálie se z průměrných zemí staly jasnými koncovými světly.

Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.