"...mocně se snaží jiný středoevropský politik obsadit nejvyšší příčku mezi politickými hulváty na kontinentě - Čech Miloš Zeman," komentátor rakouského deníku Die Presse.

Když už něco děláš, dělej to pořádně.

 

"Tuto čistě formální interpretaci ústavy už v minulosti jednou využily různé vlády, aby se dostaly k veškeré moci: v lednu 1933 v Německu a v únoru 1948 v Československu," Karel Schwarzenberg pro Kleine Zeitung, když kritizoval poslední kroky Miloše Zemana.

Občas přestřelí i nejlepší myslivec. Dříve Schwarzenberg mířil přímo "na komoru": "Miloš Zeman byl jeden z nejinteligentnějších premiérů, které tato zem měla, a kdyby tak nechlastal, tak by byl opravdu velmi dobrý premiér."

 

"U nás v nemocnici jsem s platem na dvoustém místě," ředitelka plzeňské fakultní nemocnice Jaroslava Kunová.

Černá sanitka se sloganem "Náš exodus, váš exitus" evidentně zafungovala.

 

"Jednička na trhu v cestovních službách zabývajících se dopravou, prodejem dovolených, letenek, jazykových a pracovních pobytů vyhlašuje výběrové řízení na pozici generální ředitel," z inzerátu Student Agency v Hospodářských novinách.

Tady asi ředitel nebude na výplatnici až dvoustý. Ale co kdyby řidiči nabarvili žluté autobusy načerno?

 

"Nehledejte v tom žádné rasistické narážky, ale žádný Žid nemůže být pro státní kasu horší než pan Kalousek," poslanec Věcí veřejných Michal Babák.

Někteří jedinci jsou nepoužitelní a zapomnětliví. Připomínáme poslanci Babákovi, že před necelým rokem ho stály blbé kecy dva přední zuby při incidentu v klubu Blue Light.

 

"Je to pevný vztah a jednoznačně s ním počítám i do budoucnosti," řekl expremiér Petr Nečas, a poprvé tak otevřeně připustil vztah s bývalou vrchní ředitelkou Janou Nagyovou.

Lepší zkoušku pevnosti vztahu než test vazební věznicí či kriminálem si lze představit jen stěží.

 

"Od samého začátku jsem chtěl udělat něco, co zlepší život lidí v naší zemi," prohlásil "atentátník" na Klause Pavel Vondrouš a založil stranu Futurama.

Tak tomu se říká sci-fi.

 

"Pšeničná mouka, pitná voda, žitná mouka, žitný kvas (žitná mouka, pitná voda, kvasná kultura), jedlá sůl jodidovaná, droždí, zlepšující přípravek, pšeničný lepek, kukuřičná mouka, kmín, pšeničný škrob, zahušťovadlo guma guar, bramborová kaše, pšeničná sladová mouka, látka zlepšující mouku kyselina askorbová," složení Zábrdovického řemeslného chleba, oceněného Podnikatelským svazem pekařů a cukrářů v ČR jako Chléb roku 2013.

Řemeslo má v Česku stále zlaté dno. Jen poněkud zabahněné.

 

"Celkem vydařený špekáček. Příjemná, ale méně výrazná chuť. Známka 2," porota o vítězi testu špekáčků v MF Dnes ze společnosti Kostelecké uzeniny patřící do impéria Andreje Babiše. (Jen pro pořádek složení: vepřové maso 40 %, vepřové sádlo, hovězí maso 10 %, voda, vepřová kůže, bramborový škrob, sůl, stabilizátory E450, E451, E250, rýžová vláknina, směs koření a extraktů koření, dextróza, antioxidant E300, látka zvýrazňující chuť E621.)

Babiš přišel, koupil, zvítězil.

 

"Džambulka chce čucíka," volně přeloženo jako Iveta Bartošová potřebuje panáka alkoholu.

Ústav pro jazyk český děkuje zpěvačce, mužům v jejím okolí a bulváru za dvojnásobné obohacení češtiny.

Ilustrace Miloš Gašparec

Související