Ještě pozoruhodnější je, jak často se jeho ekonomické politice dostává pochvalného hodnocení, i podle ekonoma Kita Juckese (@kitjuckes) to vypadá, že v Japonsku něco funguje. „Žádné pochyby o zprávě dne – jen je slabší poté, co Japonsko v prvním kvartále rostlo o 3,5%.“

 

 

 

Zpráva o zadržení amerického „špióna“ v Rusku připomíná staré zlaté časy, kdy znepřátelené strany byly jen dvě a člověk si mohl vybrat, které bude fandit. Spisovatel a novinář Oliver Bullough (@OliverBullough) osvědčil výjimečný postřeh. „Přehlédnutý měnový rozměr špionského příběhu CIA: CIA platila agentovi v eurech! Ztratili američtí špioni víru v kdysi mocné zelené papírky?“

 

 

 

Během týdne došlo také k přeskupení sil v organizaci, o jejíž existenci mnoho lidí ani neví. Svým způsobem to přeskupení sil vyvolalo větší pozornost než organizace samotná. „EU také vítá naše rozhodnutí týkající se nových pozorovatelů v Arktické radě.“ tweetoval švédský ministr zahraničí Carl Bildt (@carlbildt).

 

 

 

Novými pozorovateli v Arktické radě se stali také Čína a Indie. To neuniklo politologovi Ianu Bremmerovi (@ianbremmer). „Indie se stává pozorovatelským členem Arktické rady. Protože když pomyslím na lední medvědy, pomyslím na Indii.“

 

 

 

Už léta marně čekám v Česku na médium, které začne soustavně a systematicky referovat o médiích. Během čekání je inspirativní sledovat, co se v tomto duchu odehrává jinde. „Studie odhalila, že jen 18 % moderátorů v televizích ve Spojeném království jsou ženy nad 50 let,“ poznamenal list Guardian (@mediaguardian). Jak by asi dopadla podobná studie v tuzemsku?

 

 

 

A podobně dlouhé a marné bylo čekání na podrobnější rozbor bizarnosti s názvem soutěž Eurovize. Zdá se, že v tomto případě je čekání u konce. Popis lesbické bloggerky a novinářky Eleanor Margolis (@EleanorMargolis) se zdá být trefný. „Shodneme se na tom, že Eurovize jsou v zásadě homo Vánoce?“

 

 

Související