Před dvěma lety se vsadil se zakladatelem Air Asia Tonym Fernandesem, že jeho tým Virgin skončí v závodě Formule 1 na lepším místě než stáj Fernandese. Poražený se podle dohody musel obléct do kostýmu letušky a pohostit cestující v letadle patřící společnosti vítěze. Pozor, pohled na vousatého Bransona v punčochách vám může přivodit menší šok. A pak že lidé s armádou nul na kontě nemají smysl pro humor:

 

"Kvartální výsledky Nokia neodbytně připomínají, že největší výnosy z Windows Phone dělají Microsoftu patenty pro Android," upozornil český twitter na zajímavou, ale nijak překvapivou informaci v polovině dubna Patrick Zandl (@tangero). Finský výrobce se ale nevzdává, v úterý představil svou novou vlajkovou loď, Lumia 925 z ušlechtilých materiálů. Bude to na návrat do čela mobilního závodu stačit? Zatím o tom veřejnost moc nepřesvědčil.

 

 

 

A radost z posledních čísel nemá nejspíš ani zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg, který nedávno představil novou mobilní nadstavbu nad operační systém Android Facebook Home. Do minulého týdne si ji stáhlo kolem jednoho milionu uživatelů. Pro lepší představu, víc lidí sleduje každý týden i "nováckou" Ordinaci v růžové zahradě. Podle reportérky technologického webu Mashable Emily Price (‏@Emily) se Facebook dívá do budoucnosti. Co jiného mu ostatně zbývá.

 

Digitální nešvary se začínají usazovat i ve světoznámé fotografické soutěži World Press Photo. Fotograf Lukáš Bíba (@bibalukas) odkazuje na zajímavý článek, podle něhož byl vítězný snímek letošního ročníku z pohřbu v pásmu Gazy sestavený v grafickém programu hned z několika snímků. Čeká autora fotografie Paula Hansena stejný osud jako Lance Armstronga? Mohou se soutěžící fotografové těšit na testy přitomnosti Photoshopu v jejich osobních počítačích? A co když ho najdou? Přijdou o všechna nasbíraná ocenění?

 

Máte už všech těch mobilních telefonů, tabletů, notebooků, facebooků a LCD panelů po krk? Přečtěte si inspirativní text sloupkaře New York Times Nicka Biltona ‏(@nickbilton) o opinion leaderech v technologické sféře, kteří se v zájmu zachování duševní pohody dobrovolně vzávají výkřiků techniky. A jestli se svých smartphonů nechcete zbavit nadobro, zahrajte si alespoň malou hru. Položte při večeři v restauraci všechny své mobilní telefony na jednu hromadu. První, kdo se jí dotkne, platí celou útratu. Podle Nicka Biltona to funguje přímo úžasně a přítomní spolu opravdu... mluví.

Související