Tedy téměř. Redaktor webu The Verge Paul Miller (@futurepaul) se totiž před rokem rozhodl, že se na 365 dnů vzdá internetu.

 

A jak dramaticky se loni s internetem rozloučil (SBOHEM, INTERNETE!!!!!)...

 

 

 

...tak vtipně po roce opět přivítal své příznivce (JK = just kidding neboli jen jsem žertoval)

 

Jeho souhrnný článek pro The Verge je skrytým varováním pro všechny, kteří by se chtěli vydat v Millerových stopách a podstoupit "kyberhladovku". Zatímco první měsíce totiž prožíval euforii z přebytku volného času, který trávil psaním článků a hraním frisbee, a bez větší námahy ztrácel kila nabraná u počítače, po určité době nad veškerými pozitivními změnami zvítězila nuda, pasivní válení na gauči a neodbytný pocit osamělosti. A co víc, po návratu na internet Millera přivítala e-mailová schránka se 17 tisíci (!) nepřečtenými e-maily. Možná by si měl vzít příklad ze "sociálního evangelizátora" společnosti IBM Luise Suareze, který nepoužívá e-mail už několik let (Suareze zpovídal pro poslední číslo Ekonomu Miloš Čermák.

 

V novém autu od společnosti Google nejspíš pocitem osamělosti nikdy trpět nebudete. Pamatujete na seriál Knight Rider, v němž David Haselhoff mluví ke svému inteligentnímu sporťáku jménem Kitt? Tento týden se ukázalo, že můžeme Kitta s klidem zaparkovat do garáže a zakrýt celtou, Google je totiž ve vývoji vlastních "bezpilotních" automobilů mnohem dál, než se kdokoliv odvážil hádat. Zakladatel technologického inkubátoru Idealab Bill Gross (@Bill_Gross) odhalil na Twitteru, čeho všeho si dnešní auta od Googlu už umějí všímat. Za sekundu prý o svém okolí nasbírají gigabajt dat. Představte si, že by je ukládaly na váš domácí externí disk - to byste asi daleko nedojeli. Navzdory velkému pokroku ale vývoj není u konce a v nejbližších letech se bezpohyby v autě ovládaném hlasem ještě neprojedeme.

 

Že technologie pronikají do všech odvětví lidské činnosti, vtipně shrnuje i šéf cloudové společnosti Box Aaron Levie (@levie): "Za deset let budou existovat jen dva typy společností: ty, které jsou v technologickém byznysu, a pak ty, které už jsou mimo byznys."

 

A co je v dnešním technologickém byznysu důležité? Přece detaily! Když lidé ze Samsungu oslovili španělskou tenisovou hvězdu Davida Ferrera, aby se na Twitteru pochlubil novým telefonem Samsung Galaxy S4, ani ve snu je nejspíš nenapadlo, že to udělá ze svého iPhonu. Všiml si toho technologický bloger Jaime Novoa (@jaimenovoa).

Nakonec tu máme jednoho strašáka, o němž se bude bezpochyby mluvit celé nadcházející měsíce, ne-li roky. Skupina Defense Distributed, která dle svého vyjádření "brání občanskou svobodu veřejného přístupu ke zbraním," představila světu první funkční pistoli, jíž si může kdokoliv kompletně vytisknout na 3D tiskárně. Jak výstižně tweetuje tvůrce softwarového systému pro správu obsahu Dries Buytaert (@Dries), je nevysledovatelná, neporadí si s ní detektory kovu a její výroba je nechtuně levná.

 

Na internetu už je i první video z testů. A přestože jsou vytisknutelné rakety středního doletu nejspíš jen otázkou času, můžeme jen litovat, že nadcházející hysterie a snahy o regulaci zastíní a možná i zadusí pravý potenciál 3D tisku v domácnosti - tisk náhradních součástek a dalších užitečných předmětů z pohodlí gauče.

Související