Patřívalo mezi ctnosti mít "poslední věci" v co nejlepším pořádku. Třeba můj děda měl sepsaný mnohostránkový manuál, co máme udělat po jeho smrti, a pravidelně nám připomínal, ve kterém šuplíku ho najdeme. Mnoho let se pak těšil dobrému zdraví, a když umřel, tak jsem byl už skoro dospělý, ale stejně byl na seznamu úkolů bod číslo 37: "Miloušku, dobře se uč!" A nebyl to zdaleka bod poslední.

To bejvávalo! Dnes myšlenky na smrt ze svého života vytěsňujeme. Ovšem toho harampádí, které za sebou necháváme, je paradoxně mnohem více. A nemyslím jen věci někde na půdě, v kůlně nebo po šuplících v kanceláři. Spousta krámů je dnes digitálních. A ano, sice se nikde nepletou a nezabírají místo, avšak paradoxně o to obtížnější je pro pozůstalé se jich zbavit.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.