Euroskeptik lepší eurooptimisty. I tak by se dal přeložit výsledek každoročního hodnocení centrálních bankéřů, který na konci srpna zveřejnil vlivný americký týdeník Global Finance. Guvernér České národní banky (ČNB) Miroslav Singer podle něj patří mezi nejlepší šéfy centrálních bank v Evropské unii. Jeho hodnocení - dvojka - je dokonce o půl stupně vyšší než v případě šéfa Evropské centrální banky (ECB) Maria Draghiho, pod jehož vedení spadají guvernéři centrálních bank zemí eurozóny. Český guvernér si příznivé ocenění zasloužil mimo jiné tím, že se na rozdíl od Draghiho nemusí pouštět do nestandardních operací a drží se definice centrálního bankovnictví v jeho původním, předkrizovém pojetí.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.