Když vynecháme otázku lidských práv a svobody projevu, mohlo by se čínské právo brzy stát vzorem i pro české advokáty. Tamní vláda mohutně reformuje legislativu pro podnikatele, aby se zbavila největších obstrukcí, a Hongkong se stává bezpečným přístavem prakticky pro všechny investory. Těžce se potom dívá na české právní experty, kteří Čínu považují pomalu za baštu středověkého zvykového práva.

Naopak rozpaky budí problémy v Česku. Například v rozhodčím řízení se stále řeší otázky spojené s protiprávními rozhodčími institucemi, které rozhodují ve prospěch svých "klientů". V Číně na druhou stranu probíhá debata o problémech trápících celý svět; například v podobě překážek vytvořených jednou ze stran sporu. Může se třeba jednat o využití advokáta, který osobně zná rozhodce, nebo o využití soukromé komunikace s ním.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.