Vlastní vaše firma byty (či jiné ubytovací kapacity), které pronajímá zaměstnancům? Zvažujete případně, že byste při nedostatku pracovní síly jako jeden z benefitů nabídli zaměstnancům firemní bydlení - tedy postavili či koupili firemní byty?

Firemní bydlení pro zaměstnance

Martin Hutař
Martin Hutař
jednatel ve společnosti PRO-BIO
Jsme na "konci světa" , takže bydlení pro příchozí zaměstnance je nezbytností . Bohužel se nám nedaří zajistit individuální kvalitu podle potřeb zaměstnanců. V Sudetech zajišťovali bydlení pro zaměstnance němci , komunisti a nyní nás to čeká také ...
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Ekospol vlastní dva bytové domy určené k pronájmu. Některé byty v něm výhodně pronajímá klíčovým zaměstnancům. Lidem, kteří mají pro firmu největší přínos, však nabízíme tak vysoké mzdy včetně odměn, že velmi brzy dosáhnou na vlastní bydlení.
Karolína Topolová
Karolína Topolová
generální ředitelka AAA Auto
Máme vlastní a pronajaté byty. Většinou v nich ubytováváme nové zaměstnance call centra. Máme také v Praze byty pro kandidáty na vyšší manažerské pozice jako incentivu při jejich rozhodování o nástupu. Další byty momentálně pořizovat nebudeme.
Stanislav Petříček
Stanislav Petříček
zakladatel bistRAWveg, popularizátor zdravého životního stylu pro manažery, spolumajitel společnosti TP Consulting
Byty ani nemovitosti nevlastníme. Naši pracovníci využívají pronajatého ubytování v místě zakázek, protože se tato místa mění dle potřeb trhu. Vlastnit ubytovací kapacity by pro nás bylo nehospodárné a je to také administrativně náročné.
Miroslav Barnáš
Miroslav Barnáš
Managing Director JLL CZ & SK
Byty nevlastníme.
Petr Kocian
Petr Kocian
generální ředitel NeoVize Group
Byty nevlastníme. U společnosti naší velikosti a působící ve velkých městech to příliš nedává smysl. Snažíme se platit naše zaměstnance tak, aby si mohli vybrat bydlení podle svých potřeb.
Šárka Litvinová
Šárka Litvinová
spolumajitelka společnosti Asiana
Ano, byty v našem činžovním domě pronajímáme zaměstnancům. Další pořízení bytového fondu by muselo dávat ekonomický smysl.
Jan Silber
Jan Silber
zakladatel jobportálu Jobstack.it
Aktuálně bydlení nenabízíme. Ale již v minulosti jsme o tomto benefitu, především v podobě sdíleného bydlení, uvažovali. Věříme, že to může být, hlavně v Praze, velmi zajímavý motivační faktor při podpoře mobility mladých lidí.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
byznysmen a majitel firmy Isolit‑Bravo
Ano,
byty máme.Je to ale spíše sociálná činnost.
Související