Co byste popřál/a studentům u výročí oslav svátku 17. listopadu? A jak by zněla vaše rada k jejich prvním krokům v případném podnikání?

17. listopad

Petr Bartoň
Petr Bartoň
jednatel Lundegaard
Aby si vážili demokracie, kdy mohou dělat v podstatě cokoliv a nikdo jim v tom nebrání. Poradil bych, aby se už v mladém věku v něčem zdokonalili a dělali to, co je baví. A aby se nebáli. Přece jenom svět patří těm, co mají odvahu :-).
Josef Jeleček
Josef Jeleček
generální ředitel firmy Tedom
Studentům bych přál, aby vždy stáli na straně svobody a nebáli se vyjádřit své názory. Později to bude složitější, bude co ztratit. Podnikání znamená vyšší stupeň svobody. Ale musí se mu obětovat téměř veškerý čas. Jinak je lepší nepodnikat.
Jaroslav Řasa
Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software
Rozvíjejte svobodu každý den,ztrácí se nenápadně. Je cestou k plnému životu, tak ji neměňte za plný talíř, něco k jídlu vždycky seženete :-).
Dělejte, co cítíte z celého srdce,že chcete dělat. I kdyby vás od toho všichni varovali. Dopadne to dobře!
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
majitel firmy Isolit-Bravo
Važte si demokracie, komunizmus byl strašný.Nemusíte zrovna podnikat - když jsou všichni podnikatelé, říkalo se tomu Švarc-systém.Velké umění je dobře pracovat!
Vítězslav Bican
Vítězslav Bican
ředitel Channel Crossings
Rada? Učit se, učit se, učit se. Nejen ve škole, nejen ve škole, nejen ve škole. Přání? Dobré učitele, lektory, profesory a mentory.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Nejdůležitější je věnovat se tomu, co vás baví a naplňuje, a nehledat práci jen podle výše platu. Studenti by také neměli zapomínat, že škola je pouze počátek získávání znalostí. Pokud se člověk nevzdělává celý život, tak ničeho nedosáhne.
Související