Měl by Andrej Babiš kvůli kauze Čapí hnízdo odstoupit z postu ministra? Co by z ní měli vyvodit jeho koaliční partneři?

Měl by Andrej Babiš kvůli kauze Čapí hnízdo odstoupit z postu ministra? Co by z ní měli vyvodit jeho koaliční partneři?

Martin Hutař
Martin Hutař
jednatel ve společnosti PRO-BIO
Dotační tituly jsou tak komplikované a tak často se mění jejich podmínky, že si netroufám soudit, zda šlo nebo nešlo o podvod. Ale to lze jednoznačně prošetřit. Fakt, že pan Babiš postavil podle platných regulí něco pěkného, mi na něm vadí nejméně!
Petr Kocian
Petr Kocian
generální ředitel NeoVize Group
Jednoznačně. Čapí hnízdo je stejně jasné a trapné jako kauza "Bureš" neboli spolupráce s STB. Chápu, proč to udělal, a nemám mu to za zlé, ale za chybná rozhodnutí se má platit a v politice dvojnásob.
Mirko Kalous
Mirko Kalous
Okin Group
Troufám si odhadnout, že po právní stránce bude vše v pořádku, pouze využili možnosti zákonů. Problém je etický - politik by neměl "kázat vodu a pít víno", tedy by měl odstoupit. Nevěřím však, že se tak stane.
Určitě už by to dávno udělal, pokud by byl přesvědčen, že mu to pomůže vrátit se za rok a půl ještě silnější. Když to neudělal a zkouší to přežít, nejspíš sám tuší, že má opravdový problém. Osobně si myslím, že by samozřejmě odstoupit měl.
Radomír Klofáč
Radomír Klofáč
zakladatel a jednatel MORIS design
Nebudu nikoho soudit na základě informací z médií. Proto, abych se mohl k této věci vyjádřit, bych potřeboval znát věc detailně. Odvolávat politiky na základě informací z médií je stejný nesmysl jako zneužívat dotace.
Před lety jako agresivní podnikatel využil všech "legálních" možností získat investiční financování. Osobně bych byl méně pohoršen, pokud by dotace šly do firemního rozvoje místo hospody a relaxu. Pokud věc nevysvětlí, měl by nějaký závěr přijmout.
Josef Jeleček
Josef Jeleček
generální ředitel firmy Tedom
Politik, který čelí takovému obvinění, by měl odstoupit. Následně se může "očistit", nebo pokud podváděl, pak musí být potrestán. Jak je ale u nás zvykem, všichni se raději brání ze svých mocných pozic, to je jistější.
Vítězslav Bican
Vítězslav Bican
ředitel Channel Crossings
Samozřejmě že by měl odstoupit. Stejně tak z postu předsedy ANO. To je princip politické odpovědnosti. Trestní odpovědnost ať nese podle toho, zda bude dokázán trestný čin. A ostatní koaliční strany musí přestat mít strach. Jenže ono se nic nestane.
Podstatné je, aby to nebyla jen vtipná show bez jasného výsledku. Pokud došlo skutečně k podvodu, tak za něj musí nést trestní odpovědnost. Odstoupení a uklizení se z televize, jaké předvedli někteří výše jmenovaní, je stále z kategorie "východ".
Martin Lipert
Martin Lipert
zakladatel eReading.cz, CEO v Team Business, s.r.o.
Tato kauza mě baví. Je to stejná podíváná jako u pana Grosse nebo Čunka. Pokud však neskončí a lidé ho budou i nadále podporovat, tak se opět ujistíme, že naše země patří na východ a nikoli na západ.
Související