Je osmihodinová pracovní doba překonaná? Evidujete docházku svých zaměstnanců? Nabízíte "skřivanům" a "sovám" možnost přizpůsobit práci vlastnímu dennímu rytmu?

Je osmihodinová pracovní doba překonaná? Evidujete docházku svých zaměstnanců? Nabízíte "skřivanům" a "sovám" možnost přizpůsobit práci vlastnímu dennímu rytmu?

Vítězslav Bican
Vítězslav Bican
ředitel Channel Crossings
Obecně osmihodinová pracovní doba překonaná není. Klíčové ovšem pro nás je, abchom byli připraveni na požadavky klientů, které mohou přicházet v nejrůznější pracovní dobu. I vzhledem k tomu máme v týmu jak "skřivany", tak "sovy", kteří se doplňují.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
majitel firmy Isolit-Bravo
Osmihodinová pracovní doba nepochybně přehnaná není. Spíše by to chtělo delší. Pracovní dobu evidujeme, evidence je navíc i zákonem požadovaná!
Tomáš Prajzler
Tomáš Prajzler
Regionální ředitel Talentor Advanced Search
Je. Docházku evidujeme, abychom naplnili požadavky zákona, ale je to přežitek. Nabízíme značně flexibilní pracovní dobu, možnost práce z domova apod.
Máme své rozdané úkoly, věříme si a jsme k dispozici našim klientům. Máme radost, že v pracovní době máme volnost. :-)
Jsme konzultační společností a zaměstnanci mají úplnou volnost. Spoléháme na jejich odpovědnost a téměř vždy se nám to vyplatilo.
V tomto směru jsme zcela flexibilní a já jdu příkladem.
Barbora Daňková
Barbora Daňková
jednatelka pro vývoj diagnostických produktů, jednatelka TCC online
Rozložení pracovní doby jak během dne, tak i v rámci měsíce je u nás vždy na dohodě s konkrétním zaměstnancem. Např. programátoři často pracují v noci a testeři pak přes den hledají, kde nechal tesař díru. Podstatný je vždy výsledek a termín dodání.
Petr Kocian
Petr Kocian
ředitel klinik DuoVize a NeoVize
Zdravotnictví se bez pevné pracovní doby neobejde. Začátek pracovní doby je částečně flexibilní. Flexibilní pracovní dobu mají ti, kteří nejsou vázáni na konkrétní místo. Koho práce baví, tomu 8 hodin nestačí. Trendy z IT nemusí být vždy použitelné.
Existuje pouze horní limit 7,5 hod. Logistika musí poskytovat služby téměř nepřetržitě. Dopravní dispečinky musí fungovat minimálně do 17 hod, většina skladů pak do 22 hod. Tito zaměstnanci musí mít pevnou pracovní dobu. U dalších lze mít klouzavou.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Striktně daná pracovní doba je překonaná hlavně mentálně. Když člověk svou prací nežije, tak mu osm hodin připadá hodně. Pokud však zaměstnání nemá jen pro získávání peněz, ale považuje ho za svou realizaci, tak mu ani dvanáct hodin v práci nestačí.
Ano, u nás je plná volnost. Jediný povinný pracovní den je pondělí. A doporučujeme chodit ve středu a ve čtvrtek.
Martin Lipert
Martin Lipert
zakladatel eReading.cz, CEO v Team Business, s.r.o.
O "ptactvu" tu není řeč. Důležité je uvědomit si, že žijeme ve znalostní ekonomice a měřit výstupy práce na čas postrádá čím dál více smysl.
Karolína Topolová
Karolína Topolová
generální ředitelka AAA Auto
Mnoho činností v našem businessu, zejména ve styku se zákazníky, probíhá téměř 24 hodin denně. Osmihodinová pracovní doba je proto nutností. Lidem na řadě pozic vycházíme vstříc klouzavou pracovní dobou. Evidence docházky je samozřejmostí.
Související