Jste pro plošný zákaz hazardních her v Česku, nebo by takový krok nadělal víc škody než užitku?

Jste pro plošný zákaz hazardních her v Česku, nebo by takový krok nadělal víc škody než užitku?

Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
majitel firmy Isolit-Bravo
Zakázat, nevidím žádný přínos v jeho provozování než neférové obohacování se podnikavců (nenazvu je podnikateli).
Jsem pro jednoznačné stanovení pravidel, vyšší zdanění, zásadní redukci a umístění pouze do specializovaných heren. Nicméně pro striktní plošný zákaz bych nebyl.
Ano, zakázat všude. Prospěje to životní úrovni všech, i těch, co tam utrácí.
Jsem jednoznačně pro plošný zákaz hazardu.
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
Domnívám se, že plošný zákaz fungovat nebude. Na místo toho se přikláním podpořit vyšší zdanění hazardu. Otevřenou kapitolou ovšem zůstává, jak omezit internetové gamblerství, které je na vzestupu
Jiří Stabla
Jiří Stabla
zakladatel Konopných lékáren a Fitcann, Konopne-lekarny.cz, Fitcann
Pro mě je plošný zákaz hazardu nesmysl a diskriminace podnikatelů. Zavírat a zakazovat jsme se naučili výborně, ale otevírat a pomáhat nám nějak nejde.
Radek Špicar
Radek Špicar
viceprezident Svazu průmyslu ČR
Plosny zakaz hazardu by prinesl vic skody nez uzitku.
Mirko Kalous
Mirko Kalous
Okin Group
Zákaz vytlačí hazard do illegality zcela mimo kontrolu. Co dalšího potom zakážeme - kouření, alkohol? Jak to fungovalo za prohibice v USA - pilo se dál, jen na tom vydělával organizovaný zločin.
Jsem pro rozumnou regulaci, ale ne pro plošný zákaz. Je to stejné jako s prostitucí. Žádný zákaz ji v žádné zemi nikdy nevymýtil. Domnívám se, že máme v naší zemi dostatek odborníků na tuto problematiku, kteří mohou našim zákonodárcům poradit.
B je správně. Zrušení nabídky ještě nikdy nezrušilo i poptávku. Je to jako s nebankovními půjčkami – lépe nechat fungovat regulované a kontrolovatelné subjekty, než je vytlačit do ilegality a ztratit o nich přehled.
Barbora Daňková
Barbora Daňková
jednatelka pro vývoj diagnostických produktů, jednatelka TCC online
Zákaz nic nevyřeší. Pouze se tím hazard dostane dostane mimo jakoukoli kontrolu. A jestli to škodí? Škodí kouření, škodí sedavé zaměstnání, škodí tučná strava. Zakážeme je a tisíce dalších věcí taky?
Martin Lipert
Martin Lipert
zakladatel eReading.cz, CEO v Team Business, s.r.o.
Negativní externality jsou jasné, ale zákazem se asi nevyřeší. Sterilní společnost je utopie, takže nám tu zbývá regulace a to jak prostorová tak i ekonomická.
Martin Hutař
Martin Hutař
jednatel ve společnosti PRO-BIO
Zakázat něco je velmi jednoduché! Už horší je kontrolovat a vymáhat dodržování zákazu. A nejvíce pracné a časově náročné je tomu předcházet. Zákaz hazardu toho moc nevyřeší. Důležitá je fungující rodina, obec, stát...
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Hazard ničí životy nejen patologickým hráčům, ale i jejich rodinám a okolí. Odstraňování následků hazardu stojí stát výrazně více, než kolik vybere na daních. Jsem proto jednoznačně pro jeho úplný zákaz.
Petr Karásek
Petr Karásek
generální ředitel Tatra Trucks
Kdo si hraje, nezlobí. Ale neměla by to být hra, která ke "zlobení" (a dalším nepravostem) přímo vybízí. Nejsem pro zákaz, ale stačilo by prosadit pravidlo, že výhry/prohry z hazardních her (třeba nad 100 Kč) nejsou vymahatelné a nemusí se platit.
Radim Bureš
Radim Bureš
manažer oddělení forenzních služeb a podpory integrity EY
Hazard prokazatelně přináší větší celospolečnské škody, než užitek. Škodlivé věci jsou všude regulovány. A nabídka hazardních her je v ČR ve srovnání s vyspělými zeměmi mimořádně vysoká. O míře zákazu mají rozhodovat obce či občané v referendu.
Radomír Klofáč
Radomír Klofáč
zakladatel a jednatel MORIS design
Jsem pro zákaz. Pokud prostě něco lidem škodí, tak by to nemělo jít dělat. Míru závislosti si závislí lidé nedokážou korigovat a způsobilo to už mnoho problémů. Kolika lidem to prospěje, a kolika uškodí? 5/95? Pak sorry, ale je to nesmysl.
Šárka Litvinová
Šárka Litvinová
spolumajitelka společnosti Asiana
Zákaz čehokoliv není řešením. Podněcuje se tak leda černý trh. U sebe doma a v mém okolí, kde mohu prosadit svůj vliv, bych hazard nedopustila. Jak si poradí stát, je na politicích. Od toho je volíme. Nebo ne?
Samozřejmě, že jsem proti drtivé většině státních zákazů. Ať si každý hraje, co chce. Jestli někdo kvůli závislosti krade, tak řešením určitě není to, že mu stát zakáže hrát. Asi se těma klíčema v '89 zvonilo málo...
Související