Kdyby vám bylo 18 let a rozhodovali jste se, jakou vysokou školu studovat (v Česku, ale případně i v zahraničí), pro jakou byste se rozhodli? A proč?

Kdyby vám bylo 18 let a rozhodovali jste se, jakou vysokou školu studovat (v Česku, ale případně i v zahraničí), pro jakou byste se rozhodli? A proč?

Radek Špicar
Radek Špicar
viceprezident Svazu průmyslu ČR
Zvolil bych stejnou, jen bych asi v osmnácti neměl odvahu se na ni přihlásit. Díky ní vím, že „Who aims nothing shoots nothing“ a je třeba zkoušet i zdánlivě nemožné, protože „Impossible is nothing“.
Hana Gawlasová
Hana Gawlasová
partnerka advokátní kanceláře Squire Patton Boggs
Směřovala bych na školu typu amerických Ivy League nebo na jejich obdoby ve Velké Británii. Protože učí studenty samostatně myslet a rozvíjejí jejich schopnost chápat následky svých jednání.
Volil bych VŠE v kombinaci se zahraničním studiem, ale těžko říci, jestli bych neskončil opětovně na mediích. Každopádně teorie a trénink jsou důležité. Za studium v reálném provozu se tvrdě platí.
Markéta Stržínková
Markéta Stržínková
ředitelka pobočky Atradius Česká repubika
Studovala bych Řízení krizových situací na VŠB v Ostravě, pokud bych se nestala hasičem. Každopádně tak bych byla společnosti prospěšnější.
Studium oblíbeného oboru na zahraniční univerzitě při téměř limitním osobním budgetu - to byla skvělá škola pro život, tudíž bych neměnila.
Václav Dejčmar
Václav Dejčmar
podnikatel, investor a filantrop
Za klíčové považuji aktivní samostudium. Proto asi opět VŠE nebo byznys, kde je sice limitovaný vztah k praxi, ale přesto jde o užitečný tréning schopností, jak úspěšně zdolat zadaný systém :)
Filozofii na Oxford - dava cloveku odstup. A nenechal bych si do toho od NIKOHO mluvit. Vzdelani je prece vice nez nastroj obzivy.
V případě studia v ČR - ČVUT, fakulta Jaderná a fyzikálně – inženýrská,v zahraničí by to byl MIT, Massachusetts Institute of Technology USA.
Jaroslav Řasa
Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software
ČVUT a M.I.T. Jsem vlastenec a zároveň chci být u toho nejlepšího v technice a technologiích. Je to klíč k náskoku před konkurenty.
Jindřich Fikar
Jindřich Fikar
majitel čokoládovny Fikar
Vybral bych si obor ekologická turistika spojená s biofarmařením. Nenadřel bych se,užil bych si VŠ života a v Evropě bych asi práci našel.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Znovu pro Univerzitu Karlovu nebo pro ČVUT. Tyto univerzity patří mezi nejkvalitnější v ČR a mají vysokou prestiž i v zahraničí.
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
Volil bych školu, kde nezískám jen titul a užiji si studentský život, ale kde se skutečně něco naučím. Plánoval bych i rok v zahraničí.
Dalibor Dědek
Dalibor Dědek
podnikatel
Studoval bych ČVUT a pak MIT v USA. Všichni dnes užívají techniku. Měl bych jistou budoucnost na rozdíl od studentů ekonomky, práv atd.
Miroslav Bárta
Miroslav Bárta
egyptolog
Věnoval bych se oborům jako je hydrologie nebo zemědělství, strategické obory 21. stol.
Jan Mládek
Jan Mládek
poslanec, bývalý ministr průmyslu a obchodu
Zkusil bych London School of Economics v Londýně a kdyby to nešlo, studoval bych v angličtině v Dánsku.
Václav Muchna
Václav Muchna
CEO a spoluzakladatel společnosti Y Soft
Já bych šel na VUT v Brně. Dostalo mě jejich video "Miluji tě, mé VUT". http://youtu.be/g7b1Y05STiU
Vysokou školu ekonomickou, jen bych si musel opravdu pečlivě vybrat, který obor.
Karel Janeček
Karel Janeček
matematik a sociální reformátor
Vystudoval bych stejnou školu, MFF UK. Exaktní vzdělání přináší do života obrovskou výhodu ve schopnosti analytického, racionálního myšlení.
Ivo Vondrák
Ivo Vondrák
Rektor
Making ideas alive = inženýrství = technická vysoká škola. A asi bych byl špatným rektorem, kdybych si nevybral tu svou ;-)
Neztrácel bych studiem VŠ čas. Ve většině oborů se dají znalosti v dnešní době získat jinde mnohem efektivněji a náskok pěti let se počítá.
Zbyněk Frolík
Zbyněk Frolík
podnikatel
Opět bych studoval ČVUT, protože jsem technicky založený typ a jsem přesvědčen o vysoké kvalitě výuky na této škole.
Libor Malý
Libor Malý
zakladatel serveru Jobs.cz
Studoval bych ČVUT, MFF UK či Masarykovu Univerzitu. Je to sice náročné studium, ale měl bych jistotu skvělého uplatnění v praxi.
Práva v Plzni. Už ve dvaceti bych pracoval na úřadě a každé ráno při příchodu do práce bych mohl s hrdostí sledovat titul Mgr. před mým jménem:). Na cedulce u dveří.
Související