reklama
reklama

Šárka Litvinová

spolumajitelka společnosti Asiana

spolumajitelka společnosti Asiana

Odpovědi respondenta

24. 2.
Jakým způsobem se vašeho byznysu dotkne invaze Ruska na Ukrajinu? Jak dlouhodobé následky pro vaši společnost to může mít?
Pohyb osob v globálním prostoru může být opět ohrožen a to se dotkne celého našeho byznysu. Jak dlouho to bude trvat, jaké to bude mít dopady na Evropu a na svět, si netroufám odhadnout.
18. 11. 2021
ČNB již dvakrát radikálně zvýšila základní úrokovou sazbu. Jak moc vaši firmu zasáhne zdražování úvěrů?
Společnost ASIANA/Letuška.cz své potřeby a svůj rozvoj financuje převážně z vlastních zdrojů, a to nehledě na nepříznivou situaci v cestovním ruchu. Zvyšování úrokové sazby ale ovlivní hospodaření našich zaměstnanců, kteří jsou ve své většině ve věku, kdy si pořizují hypotéky na bydlení. Na firmu bude mít tato skutečnost druhotný dopad v podobě tlaku dalšího tlaku na zvyšování mezd.
20. 10. 2021
Jaká konkrétní opatření máte v podniku připravená pro eventuální další vlnu covidu-19?
Asiana/letuška.cz disponuje prostornými kancelářemi, v nichž pracovníci mohou dodržovat bezpečné vzdálenosti mezi sebou. Velkou část provozu zajišťujeme stále ze vzdáleného připojení. Samotný provoz firmy není pro šíření nemoci rizikový. Neovlivníme ale pohyb pracovníků v jiném prostředí - v hromadné dopravě, pří nákupech, v rodině....

Technologicky jsme k uzavírkám připraveni.
14. 10. 2021
Jak se vás osobně, či vašeho podniku dotkne zvýšení cen energií?Co to podle vás bude znamenat pro český byznys?
Energie nejsou největšími nákladovými položkami v provozu společnosti ASIANA/Letuška.cz. S ohledem na fakt, že se teprve začínáme zotavovat ze zásahu, který nám, cestovní agentuře, způsobila pandemie, tak každé zvýšení nákladů na provoz pro nás bude mít nepříznivé následky.
Skokové zvýšení cen energií se projeví postupně a se zpožděním a bude mít velmi nepříznivý dopad na český byznys.
6. 10. 2021
Jak jste spokojeni s výsledkem voleb? Na jaké priority by se měla příští vláda soustředit, aby se v Česku žilo a podnikalo lépe?
S výsledky voleb jsem spokojená a věřím, že nová vláda s důvěrou se pustí do práce co nejdříve.
Měla by se soustředit na stanovení strategických priorit s výhledem na desítky let dopředu (energetika, ochrana půdního fondu, bezpečnost....vztah k EU). S ohledem na ně řešit současné problémy. Konsolidovat pracovní trh, odstranit mzdovou nerovnost mezi státním a soukromým sektorem. Liberalizovat zákoník práce. Nebát se nepopulárních kroků, pokud nás povedou k prosperitě.
20. 7. 2021
Jak investujete, podle čeho si vybíráte aktiva, do nichž ukládáte volné peníze, a do čeho jste investovali v poslední době?
Všechny termíny, které používáte - investice, aktiva, peníze... se míjejí s tím, co považuji za důležité. Jestli "investice" znamená podpora něčeho, co dává smysl, pak podporuji lidi ukotvené, tvořivé a sebevědomé. Dělám to soustavně.
26. 2. 2021
Covid už je v Evropě téměř rok. Jak se během té doby vyvíjely investice do rozvoje vaší firmy? Utlumili jste je, nebo v některé oblasti i navýšili? Jaké investice plánujete pro letošní rok?
Nehledě na to, že naše hlavní činnost související s pohybem osob bez ohledu na hranice a vzdálenosti byla rok trvající pandemií téměř rozmetána, investujeme do firemní infrastruktury a do nových aplikací v řádech vyšších desítek milionů. Ekonomicky stabilní firemní zázemí nám umožňuje překlenout toto období a soustředit se na budoucnost.
25. 11. 2020
Pandemie ovlivnila způsoby, jak budou podniky děkovat svým zaměstnancům za práci v uplynulém roce. Jak letos řeší vánoční dárky a večírky vaše firma? Jak bude lidem dárky doručovat, pracují-li z domova?
Letošní konec roku a vánoční odměny v sektoru cestovního ruchu budou rozhodně jiné než v předchozích letech hojnosti. Budeme se muset spokojit s pozitivní zprávou, že vykračujeme do dalšího roku sice oškubaní covidem, ale optimisticky a připraveni na další výzvy. Náš tým pracuje v polních podmínkách nouzového stavu, ale nepřestává odvádět skvělý výkon. Je to příslib toho, že zvládneme také nové překážky. Slavit a odměňovat se budeme, až je překonáme.
23. 10. 2020
Česko se zařadilo mezi země s největším přírůstkem počtu případů onemocnění covid-19 na světě. Dominuje i ve statistikách úmrtí. Vnímáte to jako stigma při jednání s vašimi zahraničními partnery? Muže to podle vás do budoucna poškodit obraz České republiky?
Každá země bez ohledu na to, jaká vykazuje čísla, je pandemií postižena. Víc než na dojmech a pocitech bude při obchodních jednáních a spolupráci záležet na konkrétních ekonomických podmínkách.
12. 10. 2020
Začíná druhý letošní hromadný přechod na home office. Jaká jsou vaše ponaučení z první jarní vlny? Organizujete práci z domova v druhé vlně na základě toho jinak?
HO není v našem oboru neznámá veličina. Neomezuje nás HO, ale nedostatek práce, která nás dosud živila.
reklama