reklama
reklama

Návrat ekonomiky do normálu

Vláda zrychlila uvolňování opatření, jež mají zamezit šíření koronaviru. Očekáváte, že se váš byznys rychle vrátí do původních kolejí? Případně kolik času bude potřebovat na zotavení?
V březnu jsme během několika hodin přešli 100% na práci z domova. Pro účetnictví, daně a audit jde o nejnáročnější měsíc v roce. Práce pokračovala bez jakéhokoli přerušení, o zotavení u nás tedy nejde.
Již jsme zrušili zákaz vstupu do kanceláří, ale zjišťujeme, že návrat bude velmi pomalý, lidé si zvykli na velmi efektivní práci bez cestování, spolupráci přes videokonference. I kontakt se zákazníky je někdy častější než dříve. Ze dne na den mnohem méně tiskneme, pracujeme s papírem, nejezdíme. Přemýšlíme, zda se chceme vrátit do předchozího modelu práce.

Státní pomoc ekonomice

Jak jste spokojeni s tím, jak vláda pomáhá podnikatelům a ekonomice zvládnout pandemii koronaviru?
Vláda rozdává peníze bez jakékoli strategie. Není schopna řešit klíčové kritické body, jako třeba zajistit dostatečnou kapacitu testování, aby nakažení lidé nečekali týden na výsledek testu a mezitím dále nešířili infekci. Místo toho vláda dále šíří paniku a rozdává miliardy bez jasné strategie jak co nejméně uškodit ekonomice.
Vláda má hledat cestu, jak podpořit fungující ekonomiku jinými nástroji než jen restrikcemi, zákazy a rozdáváním peněz.

Osobní ztráty kvůli koronaviru

Co vám osobně v čase koronaviru nejvíce chybí a čeho se nedostává, a to nejen po stránce hmotné?
Stále víc nabývám přesvědčení, že musí začít uvolňování opatření. Nedostatek mezilidských kontaktů je dle mého názoru nenahraditelný.Žijeme v demokratické společnosti a buďme k omezením velmi ostražití, velmi vyvažujme následky koronaviru a současných restrikcí.

Dopady koronaviru na firmy (aktualizováno)

Jak epidemie koronaviru zasáhla do vašeho byznysu? Jak očekáváte, že se váš byznys změní po odeznění epidemie?
Odborníci nás na rozdíl od politiků informují o tom, že situace je opravdu vážná a bude trvat mnoho měsíců. S rozvahou přemýšlíme, jak zajistit bez omezení naše služby. Nespoléhejme na vládu a politiky, hledejme vlastní cesty, jak pomoci.
Pandemie je ukázkou vzájemné závislosti nás všech, uvědomujeme si, jaké drobnosti mohou mít obrovské následky. Očekávám v budoucnu mnohem větší zodpovědnost v chování lidí a společností.

Dopady koronaviru na firmy

Jak epidemie koronaviru zasáhla do vašeho byznysu?Jak očekáváte, že se váš byznys změní po odeznění epidemie?
Poskytujeme služby malým podnikatelům i nadnárodním koncernům. Pro nás por všechny je úkolem zajištění funkčnosti i v případně karantény. Díky dlouhodobému zajišťování podmínek pro naše zaměstnance pro flexibilitu jejich práce, podporu práce z domova, investic do technologií jako jsou videokonference, klaudová řešení jsme poměrně dobře připraveni. A to nejen teoreticky. V kancelářích je jen několik kolegů a nevím o ničem, kde bychom měli problémy se zpracováním.
Napomáháme i klientům, ptají se na naše zkušenosti.
Tají se mi však dech při pomyšlení na riziko výpadku internetového spojení.
1 2
reklama