reklama
reklama
Byznys Echo / Respondent

Stanislav Petříček

zakladatel bistRAWveg, popularizátor zdravého životního stylu pro manažery, spolumajitel společnosti TP Consulting
Odpovědi respondenta

Manažerské investice

Jak investujete, podle čeho si vybíráte aktiva, do nichž ukládáte volné peníze, a do čeho jste investovali v poslední době?
Preferuji pravidelné investice do tří základních skupin aktiv (v návaznosti na důchod). Dividendové akcie, ETF a fyzické zlato. Do nemovitostí již neinvestuji z důvodu opakovaných starostí o ně (údržba). Jsem příznivcem nových technologií jako je blockchain, takže část portfolia mám také v kryptoměnách.

Manažerské investice

Jakým způsobem se snažíte zhodnocovat peníze, které vyděláte? Investujete například na kapitálových trzích nebo do nemovitostí?
Já osobně diverzifikuji mezi zlato, akcie a podobné finanční produkty. Nemovitosti, vzhledem k tomu že nejsem zručný, jsem velmi rychle opustil. Všem doporučuji investovat do věcí, ke kterým máte vztah, ať už to jsou známky, numismatika, veteráni nebo třeba kryptoměny. Vhodné je investovat v delších časových rámcích, ne "tady a teď", to je pak metoda "pokus a omyl".

Rekordní rozpočtový schodek

Je podle vás navýšení schodku státního rozpočtu na 500 miliard korun za současné situace akceptovatelné? Neměla by vláda více šetřit?
Ze své pozice nemám schopnost ani reálnou možnost se adekvátně vyjádřit. Nemám konkrétní představu o tom, co vše se pod tímto číslem “schovává”, ale chápu, že budí emoce.

Kultura a byznys

Máte vzhledem k pracovnímu vytížení čas na kulturu? Čtete knihy, chodíte do divadel, kin, galerií, jezdíte v Česku na kulturní a hudební festivaly a po památkách?
Nejsem kulturní typ. Preferuji procházky v přírodě nebo alespoň 10 000 kroků za den "kdekoliv".

Vývoj mezd v době pokoronavirové

Změní pandemie trend rostoucích mezd a benefitů na pracovním trhu v Česku?Lze očekávat, že zaměstnanci nebudou mít takové nároky, budou si práce více vážit a firmy budou mít při hledání lidí větší výběr?
Očekávám krátkodobou nebo žádnou změnu na pracovním trhu v případě mezd a benefitů.

Podpora pro české firmy

Co si myslíte o poslaneckém návrhu, že by obchody musely nabízet až 85 procent potravin českého původu?Jak jinak a případně lépe by podle vás měl stát podpořit všechny české podnikatele?
Návrh je to zajímavý, ale pragmaticky to beru jako dobrý vtip...

Vývoj kurzu koruny

Jak váš byznys ovlivňuje prudké oslabení české měny?Jste zastáncem přijetí eura?
Pracujeme jak pro české tak zahraniční firmy, takže v zásadě nijak.
Česká koruna je opticky lepší pro jednotlivce, ale většina velkých firem stejně provádí platby v eurech.
Za mě raději euro, je to jednodušší.

Rozvolňování mimořádných opatření

Dochází k rozvolňování mimořádných opatření přijatých v souvislosti s koronavirem. Jaký to bude mít vliv na váš byznys? Na co se vy osobně v souvislosti s rozvolněním opatření nejvíce těšíte?
Pro každého jednotlivce určitě pozitivní, svoboda. Pro firmy v automotive je to otázka zakázek. Alfa&omega je šrotovné. Všechno ostatní jsou pohádky. Ve zdravé stravě, myšleno náš bistRAWveg záleží na tom, zda lidé pochopí že jejich osobní imunita je základ. Ne davová rouška.

Propouštění v době pandemie

Museli jste v důsledku pandemie propustit část zaměstnanců, případně o tomto kroku uvažujete?
Do trvalých pracovních poměrů jsme zatím zasahovat nemuseli. U dalších typů pracovních poměrů jako například brigády nebo spolupráce s OSVČ se v souvislosti s dobou počty přirozeně snížily. Nyní čekáme na další vývoj situace.

Práce a home office

Jak se vám v době karantény osvědčila ve firmě práce z domova? Pozorujete například pokles výkonnosti zaměstnanců na home office, zejména těch, kteří v tomto režimu nikdy nepracovali?
Co vyhraje? Strach nebo kLID?
Současná situace nemá z ekonomického hlediska konkrétního viníka, a pokud nehledáme duchovní souvislosti (pocit lidské nadřazenosti a ignoranci), tak za ni NIKDO nemůže.
CASH-flow
Ekonomickým cílem je doplnit CASH firmám, udržet pracovní místa a doplnit CASH drobným podnikatelům a živnostníkům. CASH nebude problém, protože zde existuje naprostá shoda mezi vládami, centrálními bankami, komerčními bankami a všichni budou hledat cestu jak to udělat, aby to finančně ŠLO.
kLID
Rozehřát ekonomiku a nastolit v lidech POCIT, že z ekonomického hlediska se NIC nestalo. Nesmí se stát, že lidé budou na penězích sedět a budou mít strach je pouštět do oběhu.
CÍL
Náš společný cíl by měl být jasný. Pomocí CASH-flow a kLIDu podpořit spotřební ekonomiku (spotřebu).
Proč by to mělo vyjít?
Je cítit LIDskost napříč společností po celém světě.
1 2
reklama