reklama
reklama

Je protikuřácký zákon ohrožením svobody?

Kuřáci si v restauracích a dalších pohostinských zařízeních od konce května příštího roku už zřejmě nezapálí. Úplný zákaz kouření přinese takzvaný protikuřácký zákon, který schválila sněmovna. Souhlasíte s tvrzením odpůrců zákona, kteří vytrvale tvrdí, že skrze něj dochází k ohrožení svobody?
Není! Konečně jsme se dočkali stejných podmínek, jaké jsou na západ a dokonce mnohdy i východ od našich hranic. Již se moc těším na hospody a restaurace bez kouře. Právo nekouřit a nebýt obtěžován kouřem je nadřazeno právu kouřit.

Czech Republic, nebo Czechia?

České sportovní svazy řeší, zda zůstat u dlouhé a již zažité verze názvu státu Czech Republic, nebo začít užívat její kratší a označení Czechia. Téma je stále aktuální proto, že se blíží hokejové mistrovství světa a už brzy se začne připravovat výbava sportovců pro zimní OH v Jižní Koreji....
Czechia! Je to jasné, stručné a logické. Nebuďme rigidní a uvažujme o názvu ve výhledu desítek let. Ve 20. letech bylo divné Československo, v 90. letech jsme si zvykali na Českou republiku, která nám přišla divná. A najednou se toho nechceme vzdát.

Elektronická evidence tržeb

Od prosince začíná platit povinná elektronická evidence tržeb. Jako první budou elektronicky evidovat své tržby provozovatelé hotelů a restaurací. Jak hodnotíte způsob, kterým stát EET “odkomunikoval”? Dostali občané dostatečný balík informací, aby zákon pochopili?
České pojetí EET je zlo. Reálně hrozí zneužití důvěrných obchodních dat. Proti evidenci nic nemám. Dal bych přednost slovenské cestě. Považuji za nehorázné, že celé náklady musí nést podnikatel. Stát čím dál tím více zužuje svobody a vše sleduje.

Před dvaceti lety se začaly Čechům otevírat brány hypermarketů. Naučili jsme v nich se za tu dobu nakupovat?

Prvním hypermarketem západního střihu, který se v Česku představil, byl německý Globus. Své brány otevřel 4. listopadu 1996 na okraji Brna. Po dvaceti letech mluví česká společnost o (ne)kvalitě výrobků, všímá si rozdílů v cenách stejného zboží v Česku a sousedním Německu. Místy jsme “oplakali”...
Nebyla by nějaká smysluplnější otázka? Pěkný den všem. :-)

Které nové technologie se Vám líbí a případně uvažujete o jejich využití ve svém byznysu?

Denně se dozvídáme o technologiích, které by nám měly ulehčit práci. Případně únavné úkoly za lidi zcela přebrat. Mluví se například o samořídících automobilech v nákladní a městské hromadné dopravě. Hledají se cesty, jak aplikovat možnosti 3D tiskáren ve zdravotnictví, atd. Které nové technologie...
Velmi se zajímáme o virtualizace a digitální pomůcky a modely pro školení lékařů i edukaci pacientů. Velkou nadějí pro pacienty s onemocněním sítnice se zdá být miniaturizace a bionické "oko". Těšíme se na auta bez řidičů.

Jednou z hlavních komplikací byznysu v Česku je byrokracie. Jak dalece zatěžuje vaše podnikání?

Jednou z hlavních komplikací byznysu v Česku je byrokracie. Jak dalece zatěžuje vaše podnikání? S jakou úřednickou absurditou jste se doposud setkali? Která nařízení jsou pro vás zcela zbytečná?
Byrokracie koplikuje vše v našem podnikání. Máme duplicitní kontroly různých úřadů, reakční doby úřadů jsou na maximu nebo překročeny, ochota úřadů poradit a pomoc je omezená. Úředníkům stále nedochází z jakých peněz jsou placeni...
1 2 3 4 5 6 7
reklama