reklama
reklama

Bydlení v Praze

Je podle vás správné, že se Praha kvůli výstavbě nových bytů rozrůstá "do polí", přestože v širším centru města existuje mnoho nevyužitých ploch a brownfielfů? Jak by se měla změnit strategie výstavby bydlení v metropoli?
Je třeba zase začít stavět bloky domů a normální ulice jako jsou například na Vinohradech.

Cesty k úspěchu

Co je podle vás nejdůležitější pro to, aby se člověk stal úspěšným podnikatelem?
Chtít a dělat něco víc, nenechat se odradit, dát do podnikání vše, peníze investovat s rozmyslem, neplýtvat a nečekat hned zisky. Držet se hesla, že co tě nezabije, to tě posílí. Dělat obyčejné věci neobyčejně dobře.

České mzdy

Měly by se razantně zvyšovat mzdy v Česku?
Mzdy rostou a často i bez růstu produktivity práce. Situaci komplikuje vysoká cena práce kvůli odvodům na soc.poj. Problémem zdravotnictví je zbytečné množství lůžkových zařízení, která neefektivně využívají kapacity zdravotníků s rostoucími platy.

Porodnictví v Česku

V Česku za posledních 25 let několikanásobně vzrostl podíl dětí narozených císařským řezem. Jakou máte osobní zkušenost s českým porodnictvím?
Vše je jen o lidech a její vůli. V polovině 90. let jsme vybudovali v Neratovicích porodnici, která se již tehdy orientovala na potřeby maminek. Byl to velký úspěch. Míra cís.řezů je i věcí očekávání. Pokud je maminky nebudou chtít, bude jich méně.

Bydlení mladých rodin

Mladé rodiny v současné době kvůli vysoké ceně bytů řeší dilema, jestli si pořídit vlastní bydlení, nebo bydlet v nájmu. Co byste poradili svým dětem: i přes vysoké ceny koupit vlastní byt, nebo v nájmu počkat na příznivější ceny?
Vlastní bydlení není pro mladé lidi i mladé rodiny nezbytné. Svým dětem bych doporučil si byt pronajmout. Časem by se, v závislosti na cenách a příjmech, mohli rozhodnout, jak postupovat dále.

Střední třída v Česku

Jaký hrubý měsíční plat podle vás musí člověk v Česku pobírat, aby se mohl řadit do střední třídy?
Plat 40 - 80 tisíc Kč hrubého a 60 - 120 tisíc na rodinu.

Intervence ČNB

Jaké dopady na českou ekonomiku bude podle vás mít ukončení intervenčního režimu ČNB? Dotkne se jen exportérů, nebo ovlivní i domácí byznys?
Zdravotní turismus zrušení intervencí může zasáhnout významně. Rozdíl kurzu 27 a 25 Kč za Euro je nemalý. Současně ale dojde ke snížení nákladů u dovážených materiálů a přístrojů.

Byznys s vodou

Měla by podle vás vodovody a kanalizace v Česku provozovat města a obce nebo soukromé společnosti?
Zkušenosti ukazují, že převod přirozeného monopolu do soukromých rukou bez náležité regulace nefunguje. Pokusy o cenovou regulaci vedou k růstu cen. Jsem spíše pro obce, ale zde je nutno ošetřit profesionální vedení a omezení politické korupce.

EET

Je podle vás Elektronická evidence tržeb krok správným směrem? Prospěje státnímu rozpočtu a vyčistí trh od neplatičů daní, jak slibuje ministr financí Babiš?
České pojetí evidence tržeb poškozuje hospodářství a podvazuje aktivitu v podnikání. Nerozumím tomu, proč jsou poctiví trestáni za to, že stát neumí vybrat daně a dohlédnout na podvodníky. EET také vyvolává mnoho otázek ohledně možného zneužití dat.

Evropské dotace

Co si myslíte o evropských dotacích? Jsou spíše prospěšné nebo spíše škodí?
Dotace s sebou přinášejí množství problémů. Jsou nesystémové a mají prvky sociálního inženýrství. Vhodné jsou jedině pro budování infrastruktury státu. Ve zdravotnictví jsou zneužívány pro podporu hlavně státních a krajských nemocnic a korupci.
1 2 3 4 5 6 7 8
reklama