reklama
reklama

Výběr daní

Ministryně financí Alena Schillerová slibuje proklientskou finanční správu. Co si pod tím představujete?
To by měla vysvětlit paní ministryně. Dle mého to např. je: jednoduchý a přehledný daňový systém, ukončení zbytečných a šikanózních kontrol, úcta k plátcům daní, rychlé úhrady vratek daní, jasné a závazné výklady zákona, zkrocení Fin. správy...

Posilování koruny v roce 2018.

Česká koruna má i v letošním roce posilovat. Na jaké úrovni podle vás bude kurz koruny k euru na konci roku 2018? Ovlivní silnější koruna nějak váš byznys?
Silná koruna zdražuje naší péči pro zahraniční pacienty nebo snižuje naše výnosy. Stále hledáme cesty pro zvýšfení efektivity. Pokles cen zahraničních materiálů a přístrojů je pomalejší, než pokles kurzu. Kurz očekávám okolo 24,5 Kč za euro.

Vláda Andreje Babiše

Pokud vláda Andreje Babiše získá ve sněmovně důvěru a začne vládnout, zlepší se podle vás podnikatelské prostředí v Česku?
Nezlepší. Očekávám spíše zhoršení, nové povinnosti a častější a tvrdší kontroly. Bohužel...

Zdražování hypoték

Kvůli zvyšování sazeb ČNB začínají zdražovat hypotéky, během tří let mohou měsíční splátky průměrné hypotéky vzrůst i o několik tisíc korun. Dělala/dělá podle Vás ČNB dostatečná opatření, aby hypoteční boom brzdila a úvěry na bydlení si nebraly i domácnosti, které se při růstu splátek mohou dostat...
Realitní trh se přehřívá a nemovitosti dosahují závratných cen. Nesmyslná touha všech po bydlení "ve svém" a rostoucí příjmy ženou ceny nahoru. Zvyšování úrokových sazeb je správné, stejně tak i požadavek na vyšší míru spolufinancování.

Zvyšování mezd

Plánujete ve vaší firmě v příštím roce zvyšovat mzdy? Pokud ano, o kolik? Bude přidávání plošné pro všechny zaměstnance, nebo individuální?
Mzdy navyšujeme průběžně. Zejména s ohledem na růst produktivity práce. V posledním období rostly mzdy v rozmezí 10-25%. Zvyšování mezd je většinou individuální.

Jakou vládu chtějí podnikatelé?

Jakou vládu chtějí podnikatelé a proč? - Menšinovou vládu Andreje Babiše doplněnou o odborníky. - Koaliční vládu v čele s ANO 2011 ale bez Andreje Babiše. - Menšinovou vládu odpůrců ANO 2011. - Vládu, která by vzešla z předčasných voleb.
Vládu vzniklou v souladu s ústavou. Ideálně bez ANO a dalších antisystémových stran.

Česká mzda

Zaslouží si zaměstnanci v Česku v průměru vyšší mzdu, než bylo necelých 28 tisíc korun v letošním prvním čtvrtletí?
Výše mzdy musí odrážet produktivitu. Vyšší mzdy musí někdo zaplatit. Nejnižší mzdy mají učitelé, kteří jsou převážně "státní" zaměstnanci. Ve zdravotnictví jsou mzdy determinované výdaji na zdravotní pojištění a cenovou regulací.

Šlechtické tituly

Mají dnes ještě opodstatnění šlechtické tituly? Mělo by se české šlechtě vrátit právo je užívat?
Šlechta vždy patřila k elitě národa. Zrušení šlechtických titulů v roce 1920 bylo dětinské a zbytečné. Právo užívat by se určitě mělo neboť přídomek "z" k mnoha jménům patří a bez něj nejsou úplná.

Tvrdší daňová správa

Víte, jak předejít případnému obvinění daňové správy, že se vaše firma zapletla do karuselového podvodu?
Absolutní ochrana podle mne neexistuje. Je naivní si myslet, že když se úmyslně neúčastním podvodu s DPH, tak se nemohu zaplést. I Finanční správa si naběhla s nákupem mobilů... Považuji za nehorázné, že stát zodpovědnost plně přesouvá na firmy.

Bydlení v Praze

Je podle vás správné, že se Praha kvůli výstavbě nových bytů rozrůstá "do polí", přestože v širším centru města existuje mnoho nevyužitých ploch a brownfielfů? Jak by se měla změnit strategie výstavby bydlení v metropoli?
Je třeba zase začít stavět bloky domů a normální ulice jako jsou například na Vinohradech.
1 2 3 4 5 6 7
reklama