reklama
reklama

Co čekáte od nové vlády?

Co čekáte od nové vlády? Přispěje k politickému uklidnění a rozvoji ekonomiky nebo je to naopak krok k dalším sporům a problémům?
Novou vládu ještě nemáme. Očekávání mám pesimistická. Obávám se pokračování volební kampaně a další "makací" sliby.Výsledky ministrů ANO jsou špatné: dálnice, železnice, mýto, vojenské tendry, EET, růst počtu úředníků, byrokracie...

Odbory v Česku

Vnímáte rostoucí sílu odborů v Česku?
Rád bych vnímal, že roste vliv odborů ve školství a díky nim by učitelé začali být konečně adekvátně odměňováni. Zatím všechny vlády konaly tak, že se úroveň vzdělávní spíše snižuje.

Jaderné elektrárny v Česku

Jste pro dostavbu jaderné elektrárny v Dukovanech nebo v Temelíně?
NEJSEM. ČR je jedním z největších vývozců elektrické energie. Celý projekt nemá jasné financování a ani cenu. ČR má nevyužitou paroplynovou elektrárnu, která vyrábí levněji než atom. Obávám se ruského vlivu a korupce při dostavbě.

Vliv vlády bez důvěry na byznys

Může další existence vlády bez důvěry a pokračující tahanice nad jejím sestavením ohrožovat chod státu a brzdit českou ekonomiku? Co v byznysu trvající politická nejistota ohrožuje nejvíce?
Vládní investice do infrastruktury klesají a jsou nižší než v době krize. Vláda v demisi objíždí kraje a jen slibuje všechno všem. Cestování mezi Prahou a Brnem je opět katastrofa. Neexistence vlády s důvěrou toto vše jen zhoršuje.

Živnostníkem v Česku

Má stát pohlížet na živnostníky jako na všechny ostatní podnikatele, nebo si zaslouží zvláštní zacházení, jak to navrhuje Asociace malých a středních podniků a živnostníků?
Je jedno, jakou formou kdo podniká. Všichni by měli být podporováni (resp. by neměli být obtěžováni), protože jejich činnost podporuje rozkvět státu. Nejmenší živnostníci by měli mít podmínky jednoduché, aby zbytečně nebrzdily jejich aktivitu.

Růst mezd

Odborníci letos očekávají osmiprocentní růst mezd a jejich celoroční průměr ve výši kolem 32 tisíc hrubého měsíčně. Jak to vidíte vy?
Růst mezd je ještě rychlejší. Na pracovním trhu nejsou prakticky žádní lidé. Růst mezd brzy vyvolá prudké zvýšení cen služeb. Ve zdravotnictví musí dojít k razantnímu růstu úhrad od zdravotních pojišťoven, které budou krýt zvýšené mzdy.

Výběr banky

Podle čeho se rozhodujete při výběru banky, u níž máte vedený svůj osobní (tedy ne podnikatelský) běžný účet?
Osobní přístup, služby, jejich dostupnost a reputace banky.

Eurodotace v Česku

Unijní eurodotace Česku podle vás: - prospívají, podporují modernizaci republiky - prospívají, ale jsou spojeny s korupcí - škodí, křiví tržní prostředí - škodí, jsou neefektivně vynakládány
Dotace: dobrá myšlenka, špatné provedení. Buď by měl být rovný přístup pro všechny nebo investice jen do infrastruktury a nepodnik. oblastí. Příkladem je zdravotnictví, kde si stát/kraje investuje do vlastního a nestátní sektor je téměř bez šance.

Zkrácený úvazek

Nabízí Vaše firma zaměstnancům možnost práce na zkrácený úvazek? Jestliže ano, na jakých pozicích? Jestliže ne, proč?
Ano, samozřejmě. Již od počátku naší firmy. Pro všechny pozice a zejména u matek s dětmi nebo po návratu z mateřské.

Investice do bitcoinu

Je pro vás bitcoin byznysovou příležitostí - jako investice, platidlo, či jinak?
Ne. Asi jsem příliš konzervativní.
1 2 3 4 5 ... 7
reklama