reklama
reklama
Byznys Echo / Respondent

ředitel LidskáSíla.cz

Odpovědi respondenta

Elektronická evidence tržeb

Od prosince začíná platit povinná elektronická evidence tržeb. Jako první budou elektronicky evidovat své tržby provozovatelé hotelů a restaurací. Jak hodnotíte způsob, kterým stát EET “odkomunikoval”? Dostali občané dostatečný balík informací, aby zákon pochopili?
Na větší firmy ano, my tomu rozumíme. Otázkou je jak se s tím poperou malé firmy a začínající podnikatelé.

Sledujete bitvu o Bílý dům? Kterému z kandidátů byste dali svůj hlas?

V USA se konala druhá prezidentská debata mezi Hillary Clintonovou a Donaldem Trumpem. Vedle nebývalé hrubosti debaty se také hovoří o jménech významných amerických byznysmanů, kteří se netají svou konkrétní podporu. Peter Thiel (PayPal) podporuje Trumpa, Clintonovou například Tim Cook (Apple)....
Trump je blázen a jsem fascinovaný, kolik hlasů a podpory získal, něco to říká o našem moderním světě. Takže Hillary.

Které nové technologie se Vám líbí a případně uvažujete o jejich využití ve svém byznysu?

Denně se dozvídáme o technologiích, které by nám měly ulehčit práci. Případně únavné úkoly za lidi zcela přebrat. Mluví se například o samořídících automobilech v nákladní a městské hromadné dopravě. Hledají se cesty, jak aplikovat možnosti 3D tiskáren ve zdravotnictví, atd. Které nové technologie...
Zrovna mi kamarád pověděl o Anoto paper. Papír a tužka, které jdou jednoduše přenést do digitalizované formy.

Jednou z hlavních komplikací byznysu v Česku je byrokracie. Jak dalece zatěžuje vaše podnikání?

Jednou z hlavních komplikací byznysu v Česku je byrokracie. Jak dalece zatěžuje vaše podnikání? S jakou úřednickou absurditou jste se doposud setkali? Která nařízení jsou pro vás zcela zbytečná?
Velice, řídíme přes 250 subjektů, ať už jde o dámy na úklid, zaměstnance, externisty... Velkou část našich nákladů tvoří tato někdy až nesmyslně složitá správa.
1 2 3 4
reklama