reklama
reklama

Před dvaceti lety se začaly Čechům otevírat brány hypermarketů. Naučili jsme v nich se za tu dobu nakupovat?

Prvním hypermarketem západního střihu, který se v Česku představil, byl německý Globus. Své brány otevřel 4. listopadu 1996 na okraji Brna. Po dvaceti letech mluví česká společnost o (ne)kvalitě výrobků, všímá si rozdílů v cenách stejného zboží v Česku a sousedním Německu. Místy jsme “oplakali”...
Bohužel jsem si HM k nám pustili bez jakýchkoliv omezení, stěžujeme si na ně, ale nakupujeme! Naštěsí jsou odvážlivci ochotni prodávat moderně, ale postaru, z očí do očí. A my zjišťujeme , že nás to baví. Přirozený vývoj.

Jak a čím by mohly české firmy vábit české odborníky pracující v zahraničí k profesnímu návratu domu?

Slovenská IT firma láká slovenské ajťáky z Česka k pracovnímu návratu domů. Cílí na ně virální kampaní "Jedlo pre ajťákov". Firma si od kampaně slibuje, že z Brna a Prahy přetáhne až 300 slovenských pracovníků do Košic.
Hledáme cesty jak navábit i jiné profese k nám do hor . Naši předkové za různých režimů lákali kvalitní zaměstnance na pěkné a klidné bydlení ... Uvidíme jestli to bude stačit.

Sledujete bitvu o Bílý dům? Kterému z kandidátů byste dali svůj hlas?

V USA se konala druhá prezidentská debata mezi Hillary Clintonovou a Donaldem Trumpem. Vedle nebývalé hrubosti debaty se také hovoří o jménech významných amerických byznysmanů, kteří se netají svou konkrétní podporu. Peter Thiel (PayPal) podporuje Trumpa, Clintonovou například Tim Cook (Apple)....
Bohužel demokracie neumoží vybrat ty nejprogresivnější ! Bohužel asi není lepší systém. Takže menší zlo - pí Clinton.

Jak vnímáte současné úvahy o možných změnách pracovní doby?

Před devadesáti lety (26.9. 1926) zavedl Henry Ford pětidenní pracovní týden. Jak vnímáte současné úvahy o možných změnách pracovní doby? Nejčastěji se hovoří o volném pátku a šestihodinové pracovní směně.
Který populista o tom začal ? Nejsou volby ? Potřeba naší ekonomiky je spíš opačná. Plošné zkrácení prac. doby přinese ještě větší přetížení pracovníků ochotných pracovat ! Ostatní budou nadávat , že nemají dostatek peněz na utrácení ve svém volnu !

Osvědčily se kraje?

Osvědčily se kraje? Neměly by se zrušit nebo alespoň zredukovat jejich počet?
Myslím , že kraje mají smysl. Bohužel je to o kvalitě lidí , politiků , ale i nás podnikatelů , abychom uměli vzjemně komunikovat , diskutovat a společně věci posouvat. Pro nás "na konci světa " je kraj důležitý.
1 2 3 4 5 6 7 ... 10
reklama