reklama
reklama

Jak uspěje ANO ve volbách?

Kolik procent voličů podle vás získá Babišovo hnutí ANO v letošních volbách do Poslanecké sněmovny? Bude drtivým vítězem z více než 35 procenty hlasů?
Jsem optimista ! Takže věřím , že voliči nejsou slepý a Babiš bude pod 25 %. Bohužel se zatím nevyloupla alternativa pro voliče ke hnutí ANO.

Intervence ČNB

Jaké dopady na českou ekonomiku bude podle vás mít ukončení intervenčního režimu ČNB? Dotkne se jen exportérů, nebo ovlivní i domácí byznys?
Když jsme se naučili pracovat s kolísajícím kurzem začala intervence. Bylo to pohodlné a mohli jsme se věnovat podnikání.Teď to začne znovu. Myslím, že pro podnikatele je přechod na EUR nezbytný. Asi jsou u nás jiné politické nebo spekulativní zájmy.

Byznys s vodou

Měla by podle vás vodovody a kanalizace v Česku provozovat města a obce nebo soukromé společnosti?
V médiích se propírají negativní kauzy, které se nezvládly především díky spekulacím a korupčnímu prostředí.Myslím, že je dosti příkladů kde s vodou dobře hospodaří a které se dají následovat,ale to je pro média nezajímavé.Co jsme si navařili ...

Hypotéky

ČNB chce výrazně omezit objem hypoték nad 80 procent hodnoty nemovitosti. Mimo jiné tím chce předejít nafukování realitní bubliny. Pomůže podle vás tento krok zastavit prudký růst cen nemovitostí z posledních let?
Myslím , že je to dobrá úvaha z pohledu eliminovat nafukování realitní bubliny. Obchodníci "s teplou vodou" jsou nějak moc aktivní! Mám obavu , aby to nebouchlo v Evropě jak před lety v Americe !

Evropské dotace

Co si myslíte o evropských dotacích? Jsou spíše prospěšné nebo spíše škodí?
Dotace jsou zajímavé pro příjemce. Bohužel jsou nesystémové, deformující, ale pro politiky jsou nástrojem určité závislosti a vděčnosti.

Investiční byt

Jaký průměrný roční výnos by vás v současné době nalákal ke koupi bytu na investici?
Takový způsob investice mne moc neláká. Asi mám k transakcím tohoto typu nedůvěru.

Je protikuřácký zákon ohrožením svobody?

Kuřáci si v restauracích a dalších pohostinských zařízeních od konce května příštího roku už zřejmě nezapálí. Úplný zákaz kouření přinese takzvaný protikuřácký zákon, který schválila sněmovna. Souhlasíte s tvrzením odpůrců zákona, kteří vytrvale tvrdí, že skrze něj dochází k ohrožení svobody?
Svoboda ve vztahu k zákazu kouření je příliš silné slovo. Nekuřáci mají právo nebýt obtěžováni.Jako nekuřákovi mě bude vadit,že si nemohu občas čichnout k voňavému,nepančovanému,nechemizovanému tabákovému dýmu. Vlastně takový snad už ani neexistuje.

Czech Republic, nebo Czechia?

České sportovní svazy řeší, zda zůstat u dlouhé a již zažité verze názvu státu Czech Republic, nebo začít užívat její kratší a označení Czechia. Téma je stále aktuální proto, že se blíží hokejové mistrovství světa a už brzy se začne připravovat výbava sportovců pro zimní OH v Jižní Koreji....
Nevidím důvod v tom dělat změnu, je to každého rozhodnutí ....

Elektronická evidence tržeb

Od prosince začíná platit povinná elektronická evidence tržeb. Jako první budou elektronicky evidovat své tržby provozovatelé hotelů a restaurací. Jak hodnotíte způsob, kterým stát EET “odkomunikoval”? Dostali občané dostatečný balík informací, aby zákon pochopili?
Na jednom školení o EET padl dotaz : jak to bude dělat zmrzlinář - jestli při každém prodeji zmrzliny za 15 korun bude vydávat paragon, tak prodá polovinu. Padla rada - natiskněte si je dopředu ! To není moc dobrá komunikace . EET nic nepřinese !

Svět podle Trumpa

Jak hodnotíte volbu Donalda Trumpa jako nového prezidenta USA? Očekáváte, že se tato volba nějak dotkne buď vašeho byznysu, případně byznysu obecně?
Myslím , že ho poradci "učešou" a že to bude jeden z dalších amerických prezidentů, možná trošku hlučnější... Myslím , že byznys výrazně neovlivní.
1 2 3 4 5 6 ... 10
reklama