reklama
reklama

Šlechtické tituly

Mají dnes ještě opodstatnění šlechtické tituly? Mělo by se české šlechtě vrátit právo je užívat?
Mám k historii respekt a proto si těchto lidí vážím. Obdivuji , jak se dokázali přenést přes všechna úskalí doby a začít znovu budovat materiální a morální hodnoty. Neznám nikoho osobně, ale takový z toho mám pocit.

Tvrdší daňová správa

Víte, jak předejít případnému obvinění daňové správy, že se vaše firma zapletla do karuselového podvodu?
Prevence je normálně podnikat a podvod nedělat. Bohužel mám obavy , že této záminky může být zneužito . Měl by existovat nástroj , který by firmě umožnil dál normálně fungovat bez ohrožení jejího podnikání do doby než se vše prokáže.

Bydlení v Praze

Je podle vás správné, že se Praha kvůli výstavbě nových bytů rozrůstá "do polí", přestože v širším centru města existuje mnoho nevyužitých ploch a brownfielfů? Jak by se měla změnit strategie výstavby bydlení v metropoli?
Je nás pořád stejný počet a přesto potřebujeme stále zabírat to nejcenější - ornou půdu ! Naši potomci nás nepochválí. Cosi jsme už postavili a nezabrali ani m2 zemědělské půdy. V Praze to lze regulovat jednoduše cenou za zábor.

Cesty k úspěchu

Co je podle vás nejdůležitější pro to, aby se člověk stal úspěšným podnikatelem?
Těžko být v odpovědích originální ! Nápad, vize, vytrvalost, skromnost a po 20 letech je tu úspěch jako na koni. Alespoň tak to bylo u nás .......

České mzdy

Měly by se razantně zvyšovat mzdy v Česku?
Politici populistiky tlačí na zvyšování mezd , ale o snižování nákladů předraženého sociálního systému nikdo nemluví ! O daňových úlevách na investice do zvyšování produktivity nebo automatizace práce jsem také nic nezaslechl....

Bydlení mladých rodin

Mladé rodiny v současné době kvůli vysoké ceně bytů řeší dilema, jestli si pořídit vlastní bydlení, nebo bydlet v nájmu. Co byste poradili svým dětem: i přes vysoké ceny koupit vlastní byt, nebo v nájmu počkat na příznivější ceny?
Určitě nájem. Bohužel na venkově je velmi malá nabídka slušného nájemního bydlení. Dříve budovali nájemní byty pro zaměstnance fabrikanti, národní podniky nebo národní výbory . Dnes u nás za 25 let nikdo nic nepostavil.

Registry s údaji občanů

Počet nejrůznějších zákonem zřízených registrů a evidencí s různými údaji o obyvatelích už v Česku atakuje stovku. Je to správný trend?
Pořád někdo něco vymýšlí a to stávající se nevyužívá ! Na co potřebujeme takový registr ? Místo abychom se starali o investovali do zmrzačeného životního prostředí , mrháme penězi na byrokratické nesmysly ! Koho to zase napadlo ?

České pohraničí

Pohraniční oblasti jsou na tom podle řady ukazatelů hůře než zbytek Česka, ať už je to podíl lidí bez práce, počet exekuci nebo třeba množství potratů. Měla by je vláda podporovat? A jakým způsobem?
Já zde žiji a podnikám . Je zde mnoho problému , ale jde to. Mělo by se začít daňovým zvýhodněním, odpočty, že zde podnikáme, zaměstnáváme lidi ap. Podpora infrastruktury, kvalitního bydlení je nedostatečná. Obec bohužel , alespoň u nás nefunguje.

Dofinancování hypoték

Je podle vás správné, že ČNB zákazem stoprocentních hypoték de facto nutí zájemce o bydlení bez vlastních úspor k "dofinancování" hodnoty nemovitosti, na niž nestačí hypotéka, jinými dražšími úvěry? Nepovede toto opatření ve skutečnosti ke zhoršení postavení klientů bez úspor?
Protože v oboru nepodnikám, moc tomu nerozumím. Chápu tento krok jako snahu o prevenci toho , aby hypotéku dostal kdokoliv . Máme krátkou paměť, za chvíli to bude 10 let co to bouchlo v Americe.

Střední třída v Česku

Jaký hrubý měsíční plat podle vás musí člověk v Česku pobírat, aby se mohl řadit do střední třídy?
Pro zabezpečení lepšího bydlení , vzdělání a aktivit na venkově je potřeba 30 až 40 000 hrubého. A to nemůže být moc rozmařilá střední třída ....
1 2 3 4 5 ... 10
reklama