reklama
reklama

Investiční byt

Jaký průměrný roční výnos by vás v současné době nalákal ke koupi bytu na investici?
Nevěřím tomuto zajištění investice...

Je protikuřácký zákon ohrožením svobody?

Kuřáci si v restauracích a dalších pohostinských zařízeních od konce května příštího roku už zřejmě nezapálí. Úplný zákaz kouření přinese takzvaný protikuřácký zákon, který schválila sněmovna. Souhlasíte s tvrzením odpůrců zákona, kteří vytrvale tvrdí, že skrze něj dochází k ohrožení svobody?
Myslím si, že tento krok je správný, a pokud chtějí lidé ničit své zdraví, tak ať to dělají venku, aspoň do sebe dostanou i trochu toho čistého vzduchu, ne?

Czech Republic, nebo Czechia?

České sportovní svazy řeší, zda zůstat u dlouhé a již zažité verze názvu státu Czech Republic, nebo začít užívat její kratší a označení Czechia. Téma je stále aktuální proto, že se blíží hokejové mistrovství světa a už brzy se začne připravovat výbava sportovců pro zimní OH v Jižní Koreji....
Czech Republic

Svět podle Trumpa

Jak hodnotíte volbu Donalda Trumpa jako nového prezidenta USA? Očekáváte, že se tato volba nějak dotkne buď vašeho byznysu, případně byznysu obecně?
Věděli jste, že kromě prezidenta se v USA bojovalo i o legalizaci marihuany? Kalifornie, Massachusetts a Nevada schválily v lidovém hlasování rekreační užívání. Florida, Severní Dakota a Arkansas souhlasily s užitím pro lékařské účely. To nás zajímá!

Před dvaceti lety se začaly Čechům otevírat brány hypermarketů. Naučili jsme v nich se za tu dobu nakupovat?

Prvním hypermarketem západního střihu, který se v Česku představil, byl německý Globus. Své brány otevřel 4. listopadu 1996 na okraji Brna. Po dvaceti letech mluví česká společnost o (ne)kvalitě výrobků, všímá si rozdílů v cenách stejného zboží v Česku a sousedním Německu. Místy jsme “oplakali”...
Ano naučili, ale zapomněli jsme na naše skvělé obchodníky a jejich kamenné prodejny a co nejvíc, na zlaté české ručičky.

Které nové technologie se Vám líbí a případně uvažujete o jejich využití ve svém byznysu?

Denně se dozvídáme o technologiích, které by nám měly ulehčit práci. Případně únavné úkoly za lidi zcela přebrat. Mluví se například o samořídících automobilech v nákladní a městské hromadné dopravě. Hledají se cesty, jak aplikovat možnosti 3D tiskáren ve zdravotnictví, atd. Které nové technologie...
Líbí se mi chytré telefony, kancelář všude kde chcete...
1 2 3 4 5 5 6
reklama