reklama
reklama

Intervence ČNB

Jaké dopady na českou ekonomiku bude podle vás mít ukončení intervenčního režimu ČNB? Dotkne se jen exportérů, nebo ovlivní i domácí byznys?
Hlavním cílem ČNB je péče o cenovou stabilitu. Je správné, že se k tomu snaží využít všechny dostupné nástroje. Čím méně subjektů bude do činnosti ČNB mluvit, tím lépe pro ČR. Stejně jako s rostoucími mzdami musí firmy počítat s posilující korunou.

Evropské dotace

Co si myslíte o evropských dotacích? Jsou spíše prospěšné nebo spíše škodí?
Jsme podpůrci většiny evropských dotací. Dotace stimulují investice, které jsou nositeli zproduktivňování a zproduktivňování je zase nositelem reálného růstu mezd, tzn. životní úrovně.

Plat absolventů studentů a čerstvých absolventů VŠ:

Jak vysoký plat si podle Vašich zkušeností zaslouží ve svém prvním zaměstnání studenti a čerství absolventi VŠ?
Maximálně odpovídající průměrné mzdě. Tempo růstu si absolvent určí svými reálně dosaženými výsledky.

Je protikuřácký zákon ohrožením svobody?

Kuřáci si v restauracích a dalších pohostinských zařízeních od konce května příštího roku už zřejmě nezapálí. Úplný zákaz kouření přinese takzvaný protikuřácký zákon, který schválila sněmovna. Souhlasíte s tvrzením odpůrců zákona, kteří vytrvale tvrdí, že skrze něj dochází k ohrožení svobody?
Rozhodně ne. Demokracie stojí na pravidlu, že svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. Takže kuřáci ohrožují svobodu nekuřáků, ne opačně.

Czech Republic, nebo Czechia?

České sportovní svazy řeší, zda zůstat u dlouhé a již zažité verze názvu státu Czech Republic, nebo začít užívat její kratší a označení Czechia. Téma je stále aktuální proto, že se blíží hokejové mistrovství světa a už brzy se začne připravovat výbava sportovců pro zimní OH v Jižní Koreji....
Vysvětlovat nyní těm, kteří byli tak pokrokoví a zaregistrovali změnu na Czech Republic, že jsme nově Czechia, považuju za zvěrstvo.

Elektronická evidence tržeb

Od prosince začíná platit povinná elektronická evidence tržeb. Jako první budou elektronicky evidovat své tržby provozovatelé hotelů a restaurací. Jak hodnotíte způsob, kterým stát EET “odkomunikoval”? Dostali občané dostatečný balík informací, aby zákon pochopili?
Je správné, aby všichni měli stejné podmínky a co nejvíce se potlačila šedá ekonomika. Je potřeba, aby nejvíce majetku měli nejschopnější lidé a ne ti nejzkorumpovanější.

Jakou reformu podle vás potřebuje systém českého základního a středního školství?

Jakou reformu podle vás potřebuje systém českého základního a středního školství? Jak hodnotíte platy učitelů? Které obory strádají? Chybí českým absolventům nějaká zásadní dovednost?
Reforma je třeba především směrem od memorování k praktickým věcem, jako je kreativita, jazyky a případové studie. Budete se možná smát, ale povinně bych zavedl psaní všema deseti - je to nejlepší časová investice v životě moderního člověka.

Jednou z hlavních komplikací byznysu v Česku je byrokracie. Jak dalece zatěžuje vaše podnikání?

Jednou z hlavních komplikací byznysu v Česku je byrokracie. Jak dalece zatěžuje vaše podnikání? S jakou úřednickou absurditou jste se doposud setkali? Která nařízení jsou pro vás zcela zbytečná?
Česko je jednou z mála zemí světa, kde dosud často vítězí selská logika. Byrokracie ale rok za rokem rozumu utahuje kohout. Jedním z mnoha paradoxů je například dokládání stejných údajů více úřadům, přitom nadřazen je jeden subjekt - stát.
1 2 3 4
reklama