reklama
reklama
Byznys Echo / Respondent

Jiří Konečný

zakladatel Elko EP
Odpovědi respondenta

Práce a home office

Jak se vám v době karantény osvědčila ve firmě práce z domova? Pozorujete například pokles výkonnosti zaměstnanců na home office, zejména těch, kteří v tomto režimu nikdy nepracovali?
Ti, kteří nepracovali v režimu home office, se to učí. Důležité je stanovení pravidel na začátku a pochopení, že home office neznamená dovolená. Hlavní je je každodenní reporting (né ale každo-hodinový :-)). Pro tvořivé může být home office i výkonnější forma, protože nejsou rušeny okolím a sociální komunikátory je za chvíli přestanou bavit.

Vliv sankcí vůči Rusku na byznys

Poznamenala váš byznys ukrajinská krize a následné sankce vůči Rusku, "zchudnutí" Rusů kvůli slabému rublu nebo odliv ruských turistů z Česka? Pokud ano, jak?
Pozitivní. Přebíráme tam projekty, které by jinak řešili USA firmy.

Bydlení v Praze

Je podle vás správné, že se Praha kvůli výstavbě nových bytů rozrůstá "do polí", přestože v širším centru města existuje mnoho nevyužitých ploch a brownfielfů? Jak by se měla změnit strategie výstavby bydlení v metropoli?
Ano, většinou to tak je, ale jsou také projekty (více či méně realistické) - Žižkovské nádraží, Přemostění Masarykova-Hlavního nádraží apod. ... - aby to nevypadalo, že se vůbec nic neděje ...

Cesty k úspěchu

Co je podle vás nejdůležitější pro to, aby se člověk stal úspěšným podnikatelem?
Nebát se realizovat vlastní nápady.

Byznys s vodou

Měla by podle vás vodovody a kanalizace v Česku provozovat města a obce nebo soukromé společnosti?
Města a obce, pokud to zvládnou - což není jisté. Jinak korupce může být na obou stranách.

Které nové technologie se Vám líbí a případně uvažujete o jejich využití ve svém byznysu?

Denně se dozvídáme o technologiích, které by nám měly ulehčit práci. Případně únavné úkoly za lidi zcela přebrat. Mluví se například o samořídících automobilech v nákladní a městské hromadné dopravě. Hledají se cesty, jak aplikovat možnosti 3D tiskáren ve zdravotnictví, atd. Které nové technologie...
Na vlastních lidech a prostorech testujeme náš systém - tzv. Future Office, kdy díky přesné lokalizaci osob se vyvolají akce automaticky (přístup, světla, teploty, zasedačky, tisk dokumentů ...)
1 2 3
reklama