reklama
reklama

Jak investujete?

Jak jste v letošním roce investovali své volné peníze? Plánujete pro příští rok nějak změnit svou investiční strategii?
Snažím se držet diverzifikované potrfolio. Životní a penzijní (při)pojištění, rezerva na spřících účtech, dluhopisy a něco certifikátů.

Superhrubá mzda

Jste pro zrušení superhrubé mzdy? Co by mělo být výsledkem příslušné změny zákona pro zaměstnance a zaměstnavatele?
Nejsem. Je třeba, aby zaměstnanci viděli, kolik za ně zaměstnavatel odvádí státu a mohli touto optikou poměřovat služby, které od státu výměnou dostávají...

Co čekáte od nové vlády?

Co čekáte od nové vlády? Přispěje k politickému uklidnění a rozvoji ekonomiky nebo je to naopak krok k dalším sporům a problémům?
Nic dobrého... doufám však že, stejně jako doteď, se bude ekonomice dařit, vládě navzdory.

Vliv vlády bez důvěry na byznys

Může další existence vlády bez důvěry a pokračující tahanice nad jejím sestavením ohrožovat chod státu a brzdit českou ekonomiku? Co v byznysu trvající politická nejistota ohrožuje nejvíce?
S výjimkou toho, že máme ostudu před našimi zahraničními partnery, tedy tou menšinou, která o české politice něco ví, zatím ne.

Růst mezd

Odborníci letos očekávají osmiprocentní růst mezd a jejich celoroční průměr ve výši kolem 32 tisíc hrubého měsíčně. Jak to vidíte vy?
Současný růst mezd a uvedená predikce tvoří bublinu. Motorem růstu bohužel není rostoucí produktivita; je jím převážně demografie, nepružné pracovní právo a obava "státu" z přistěhovalců.

Vláda Andreje Babiše

Pokud vláda Andreje Babiše získá ve sněmovně důvěru a začne vládnout, zlepší se podle vás podnikatelské prostředí v Česku?
Ne. Bude to přesně naopak a nebude se to týkat jen prostředí k podnikání, bude se to týkat prostředí k životu. Šílenci z SPD a komunistické příšery v čele sněmovních výborů a tichá podpora vlády od těchto dvou stran mě naplňuje hrůzou.

Jakou vládu chtějí podnikatelé?

Jakou vládu chtějí podnikatelé a proč? - Menšinovou vládu Andreje Babiše doplněnou o odborníky. - Koaliční vládu v čele s ANO 2011 ale bez Andreje Babiše. - Menšinovou vládu odpůrců ANO 2011. - Vládu, která by vzešla z předčasných voleb.
V posledních letech prosperovala Česká republika nikoli díky vládě, nýbrž jí navzdory. Z toho mi jasně vyplývá, že stačí jakákoli demokratická a taková, která nás z EU neodvede někam do Běloruska...

Vliv sankcí vůči Rusku na byznys

Poznamenala váš byznys ukrajinská krize a následné sankce vůči Rusku, "zchudnutí" Rusů kvůli slabému rublu nebo odliv ruských turistů z Česka? Pokud ano, jak?
Náš business, tedy výběr a vyhledávání zaměstnanců v podstatě ne. Mohla ho však paradoxně ovlivnit pozitivně, kdyby náš státní aparát stihl zareagovat a usnadnit vstup Ukrajinců na náš vyčerpaný trh práce, tak jako se to podařilo v Polsku.

Česká mzda

Zaslouží si zaměstnanci v Česku v průměru vyšší mzdu, než bylo necelých 28 tisíc korun v letošním prvním čtvrtletí?
Jak kdo, jak kdy a jak kde. Ke zvýšení mezd by mělo dojít zvýšením produktivity, ne státními zásahy...

České mzdy

Měly by se razantně zvyšovat mzdy v Česku?
Ano, ale pouze prostřednictvím snížení ceny práce pro zaměstnavatele, tedy nižší daně a odvody na sociální a zdravotní pojištění.
1 2 3 4 5 ... 19
reklama