reklama
reklama

Rozvolňování mimořádných opatření

Dochází k rozvolňování mimořádných opatření přijatých v souvislosti s koronavirem. Jaký to bude mít vliv na váš byznys? Na co se vy osobně v souvislosti s rozvolněním opatření nejvíce těšíte?
Přímý vliv to na náš business zatím nemá. Těším se na to, že se snad změní sentiment a přestaneme současnost vnímat jako nějakou zombie apokalypsu. Teprve potom může dojít ke skutečnému uzdravování ekonomiky.

Návrat ekonomiky do normálu

Vláda zrychlila uvolňování opatření, jež mají zamezit šíření koronaviru. Očekáváte, že se váš byznys rychle vrátí do původních kolejí? Případně kolik času bude potřebovat na zotavení?
Jsme B2B business a našimi klinety jsou z 90% střední a velké firmy. Vůbec si netroufám vývoj odhadovat, bude záležet na nastartování / zotavení globální ekonomiky.

Státní pomoc ekonomice

Jak jste spokojeni s tím, jak vláda pomáhá podnikatelům a ekonomice zvládnout pandemii koronaviru?
Vláda pomáhá podnikatelům a ekonomice? To jsem, přes intenzivní sledování kontinuálního COVID vysílání nestačil postřehnout. A teď vážně; ne, nejsem spokojen, chtělo by se říct, že podpůrná opatření jsou polovičatá, ale ona nejsou ani polovičatá. Jsou to populistická plivnutí do moře. Nevím, zda je ok odkazovat zde na jiné médium, tak já na něj radši přímo odkazovat nebudu, jen řeknu, že Jakub Lohniský z Le Premier to co by nám všem mělo vadit včera vyjádřil a na příkladu vlastní firmy popsal velmi pregnantně. Tolik k podpoře podnikatelů. A stimulace ekonomiky jako takové? Darmo mluvit...

Osobní ztráty kvůli koronaviru

Co vám osobně v čase koronaviru nejvíce chybí a čeho se nedostává, a to nejen po stránce hmotné?
Vlády, které bych mohl věřit. Transparentnosti. Plánu. Adekvátní komunikace. Rozumného prezidenta. A zejména toto, aby se demokratická opozice spojila a připravila také nějaký koncepční plán, byť bude jen "do šuplíku". Chtěl bych vidět stínovou vládu a stínový krizový štáb a adekvátní komunikaci vize. Chtěl bych vidět skutečnou vizi a strategii, nikoli pouze alternativní taktické plány.

Přínosy pandemie

Může mít podle vás současná pandemie koronaviru nějaký pozitivní dopad na vaši firmu či celou společnost? Přinesla aktuální situace pro vás osobně něco dobrého?
Snad se pohneme kupředu s digitalizací, ideálně zejména státní a veřejné správy. Změní se věřím, alespoň někde důraz na nutnost denně jezdit nebo chodit do kanceláře.

Práce a home office

Jak se vám v době karantény osvědčila ve firmě práce z domova? Pozorujete například pokles výkonnosti zaměstnanců na home office, zejména těch, kteří v tomto režimu nikdy nepracovali?
Umožňovali jsme home office již v minulosti, takže lidé se v tomto režimu "umí pohybovat". Spíše než poklesu výkonnosti se obáváme toho, aby za chvíli měli zaměstnanci vůbec na čem pracovat...

Dopady koronaviru na firmy (aktualizováno)

Jak epidemie koronaviru zasáhla do vašeho byznysu? Jak očekáváte, že se váš byznys změní po odeznění epidemie?
Jsme headhunteři a zabýváme se tedy výběrem a vyhledáváním zaměstnanců. Vidíme hiring freeze u velké části klientů, zastavení nebo komplikace náboru téměř u všech. Naštěstí máme velkou expozici v oblasti bankovnictví a financí, kde zatím klienti fungují a i když nábory maximálně "virtualizují", aktivita neustává. Každopádně očekáváme pokles poptávky po našich službach v řádu desítek procent.

Situace "po odeznění" je primárně odvislá od toho, kdy k onomu odeznění dojde. Věřím, že nebude-li v té době ekonomika zásadně poškozená, mohlo by dojít k výraznému zvýšení poptávky.

Česko za 30 let

Co dělat, aby Česko i za 30 let zůstalo vyspělým státem?
Volit demokratické strany a starat se o tom, abychom zůstali liberální demokracií. Více spolupracovat v rámci EU a nebýt černým pasažérem. Investovat do vzdělání (ne nepotřebujeme víc učňů, potřebujeme se na školách naučit to co bude potřeba k úspěchu v budoucnu), investovat do moderní infrastruktury, výrazně zeštíhlit stát jako takový a najít pro ekonomiku jiného tažného koně než je automobilový průmysl.

Srozumitelnost právního vyjadřování

1) Rozumíte jazyku, který používají právníci?
2) Nezpůsobuje vám komplikované právní vyjadřování problémy ve vašem byznysu?
3) Co by mohli právníci udělat pro to, aby právo bylo srozumitelnější?
1) celkem ano, ale dá to práci
2) žádné zásadní
3) obávám se, že při stovkách tisíc platných zákonů a nařízení aktuálně nejspíš nic

Pomalejší růst německé ekonomiky

Německá centrální banka výrazně snížila výhled letošního růstu německého hospodářství z prosincového odhadu 1,6 procent HDP na 0,6 procent. Počítáte s tím, že pomalejší růst německé ekonomiky ovlivní také vaši společnost?
Uvidíme. Expozici v automotive sektoru máme značnou, nicméně portfolio našich zákazníků je dobře diverzifikované, takže určitě nepanikaříme.
1 2 3 4 5 ... 19
reklama