reklama
reklama
Byznys Echo / Respondent

Václav Muchna

CEO a spoluzakladatel společnosti Y Soft
Odpovědi respondenta

Dopady koronaviru na firmy (aktualizováno)

Jak epidemie koronaviru zasáhla do vašeho byznysu? Jak očekáváte, že se váš byznys změní po odeznění epidemie?
Naše pobočka v Číně hlásí, že se pomalu a postupně vrací do normálu. To je světlo na konci tunelu i pro nás v Evropě. Jinak lidé jsou na home office, používáme roboty pro ovládání tiskáren na testy, ale business impact bude velký, i když jen nepřímý. Zatím těžko odhadnout. V milionech USD to bude určitě. Rozhodně to celé bude znamenat i do budoucna více home office, méně cestování. Prostě způsob práce v softwarové firmě se změní hodně. Virus nás donutil udělat to, o čem jsme celé roky pouze v bázni mluvili.

Eurodotace v Česku

Unijní eurodotace Česku podle vás: - prospívají, podporují modernizaci republiky - prospívají, ale jsou spojeny s korupcí - škodí, křiví tržní prostředí - škodí, jsou neefektivně vynakládány
Ideálně dotaze zrušit, ale plošně, napříč EU/světem. Pokud k tomu nedojde, tak dotace budeme čerpat, prostě proto, že tu platíme (velké) daně, a když už tu ty dotace holt máme, tak nevidím důvod, proč by naše daně měly být rozděleny všem, kromě nás.

Vliv sankcí vůči Rusku na byznys

Poznamenala váš byznys ukrajinská krize a následné sankce vůči Rusku, "zchudnutí" Rusů kvůli slabému rublu nebo odliv ruských turistů z Česka? Pokud ano, jak?
V businesse bychom se měli zaměřovat na export přidané hodnoty do vyspělých zemí. Samozřejmě to chce vyšší konkurenceschopnost, kterou řada firem nemá. To je činí závislými na exportu do rozvojových zemí a sankce je pak bolí.

Elektronická evidence tržeb

Od prosince začíná platit povinná elektronická evidence tržeb. Jako první budou elektronicky evidovat své tržby provozovatelé hotelů a restaurací. Jak hodnotíte způsob, kterým stát EET “odkomunikoval”? Dostali občané dostatečný balík informací, aby zákon pochopili?
Ano, rada lidi pochopila, ze nebou moc nadale podvadet v takovem meritku, jakem to delali do ted. A ted se akorat brani hledanim vymluv.
1 2 3
reklama