reklama
reklama

Bydlení v Praze

Je podle vás správné, že se Praha kvůli výstavbě nových bytů rozrůstá "do polí", přestože v širším centru města existuje mnoho nevyužitých ploch a brownfielfů? Jak by se měla změnit strategie výstavby bydlení v metropoli?
Přesun obyvatel do měst, a zejména do Prahy, bude pokračovat, takže nakonec dojde i na brownfieldy. "Bydlení" v polích je spíše zátěží pro dopravní infrastrukturu, protože se při něm neobejdete bez auta, což znám z vlastní zkušenosti.

Cesty k úspěchu

Co je podle vás nejdůležitější pro to, aby se člověk stal úspěšným podnikatelem?
Unikátní business model, udržování náskoku před konkurencí, hledání nových cest pro marketing, mezinárodní expanze, silné vedení společnosti s jasnou vizí.

České mzdy

Měly by se razantně zvyšovat mzdy v Česku?
Mzdy u nás v AAA AUTO razantně rostou již nyní. Důvodem je nedostatek pracovníků na trhu práce. Zvýšení mezd, ke kterému jsme přistoupili, nám umožňuje získat kvalitní lidi, které potřebujeme.

Povolební Česko

Jakým směrem se vydá Česko po volbách?
Jak se ukazuje, výsledek voleb nemusí být příliš důležitý, pokud má vlastní plány prezident Zeman. Vzhledem k začátku ostré fáze jako předvolební kampaně za znovuzvolení, která bude kolidovat se sestavováním vlády, se můžeme těšit na nečekaná řešení.

Bydlení mladých rodin

Mladé rodiny v současné době kvůli vysoké ceně bytů řeší dilema, jestli si pořídit vlastní bydlení, nebo bydlet v nájmu. Co byste poradili svým dětem: i přes vysoké ceny koupit vlastní byt, nebo v nájmu počkat na příznivější ceny?
Koupě bytu, a to i na hypotéku, je rozumnější než nájem. Po dvaceti letech hypotéky vlastníte byt, po stejné době nájmu jste bez bytu a utratíte zhruba stejně. I byt zatížený hypotékou lze prodat a v případě urgentní potřeby zvolit variantu nájmu.

Registry s údaji občanů

Počet nejrůznějších zákonem zřízených registrů a evidencí s různými údaji o obyvatelích už v Česku atakuje stovku. Je to správný trend?
V ideálním případě by měl existovat registr jeden, který by obsahoval centralizované informace s různou úrovní přístupu pro různé instituce. Usnadnilo by to práci státu a život občanům.

Dofinancování hypoték

Je podle vás správné, že ČNB zákazem stoprocentních hypoték de facto nutí zájemce o bydlení bez vlastních úspor k "dofinancování" hodnoty nemovitosti, na niž nestačí hypotéka, jinými dražšími úvěry? Nepovede toto opatření ve skutečnosti ke zhoršení postavení klientů bez úspor?
V současné době nízkých úrokových sazeb mohou lidé propadnout pocitu, že si mohou vysoké úvěry dovolit a nehrozí jim žádné riziko. Ovšem pokud by sazby výrazně stouply, mohlo by to vést k řadě osobních tragédií a zhroucení realitního trhu.

Platy pro české zaměstnance

Některé firmy v Česku hledají zaměstnance pro méně kvalifikované profese za mzdy hluboko pod 20 tisíci korun. Je podle vás v dnešní době možné sehnat na takto placené pozice české zaměstnance? Kolik je podle vašich zkušeností třeba nabízet Čechům na "přebraném" pracovním trhu?
Mzda dnes není při výběru zaměstnání hlavním indikátorem pro jeho volbu. Cena méně kvalifikovaných uchazečů na trhu může stoupat pouze s nabytými zkušenostmi. Hlavním atributem zaměstnání je možnost kariérního postupu, který znamená i vyšší mzdu.

Intervence ČNB

Jaké dopady na českou ekonomiku bude podle vás mít ukončení intervenčního režimu ČNB? Dotkne se jen exportérů, nebo ovlivní i domácí byznys?
Lidé se během posledních let naučili nekupovat rizikové levné a přestárlé ojetiny z dovozu. Posílení kurzu koruny by mohlo s tímto trendem bohužel zamíchat. A to přesto, že ADAC odhaduje roční počet stočených aut prodaných v Německu až na třetinu.

Byznys s vodou

Měla by podle vás vodovody a kanalizace v Česku provozovat města a obce nebo soukromé společnosti?
Už v době tendrů na provozování vodovodů a kanalizací před mnoha lety prozíraví lidé varovali před negativními důsledky, jako je zdražování vody a zanedbaná infrastruktura. Je však otázkou, zda jsou města a obce schopny vést tento byznys lépe.
1 2 3 4 5 6 7 ... 13
reklama