reklama
reklama

Zvyšování mezd

Plánujete ve vaší firmě v příštím roce zvyšovat mzdy? Pokud ano, o kolik? Bude přidávání plošné pro všechny zaměstnance, nebo individuální?
Platy plošně zvyšovat neplánujeme, jsme orientováni na výsledek a zaměstnanci mají motivující bonusové ohodnocení. S divizními manažery mzdové podmínky analyzujeme v kontextu trhu. Pokud trend ukáže nutnost strukturu odměňování pozměnit, uděláme to.

Jakou vládu chtějí podnikatelé?

Jakou vládu chtějí podnikatelé a proč? - Menšinovou vládu Andreje Babiše doplněnou o odborníky. - Koaliční vládu v čele s ANO 2011 ale bez Andreje Babiše. - Menšinovou vládu odpůrců ANO 2011. - Vládu, která by vzešla z předčasných voleb.
Vládu, která se po čtyřech letech restrikcí zasadí naopak o lepší prodmínky pro podnikání.

Česká mzda

Zaslouží si zaměstnanci v Česku v průměru vyšší mzdu, než bylo necelých 28 tisíc korun v letošním prvním čtvrtletí?
Výše mzdy v naší firmě koresponduje s výkonem jednotlivého zaměstnance. Není důvod, aby si schopní zaměstnanci u nás vydělávali méně. Kdo u nás již pracuje ví, že jsme platově dlouhodobě nad průměrem, a to jak z hlediska ČR, tak v sektoru ojetin.

Refinancováním hypotéky

Analýza nabídek bank ukazuje, že refinancováním hypotéky, resp. přenesením hypotéky do jiné banky je možné výrazně ušetřit. Jaký je Váš přístup, co se loajality k bankám týče? Jste spíše konzervativním klientem, nebo neváháte banku třeba kvůli úspoře na poplatcích nebo lepším podmínkám úvěru změnit...
Považuji se spíše za loajálního klienta. Avšak v případě hypotéky, kdy jde o patrně nejvýznamnější úvěr v osobním životě, bych byla ochotna kvůli úspoře banku v krajním případě změnit. I když nejdříve bych se snažila vyjednat lepší podmínky.

Tvrdší daňová správa

Víte, jak předejít případnému obvinění daňové správy, že se vaše firma zapletla do karuselového podvodu?
Jak již bylo řečeno: nejdůležitější je se do karuselového podvodu nezaplést. Pokud by i tak byla firma obviněna, nezbývá než se spolehnout na férovost postupu státní správy a případně i soudů.

Bydlení v Praze

Je podle vás správné, že se Praha kvůli výstavbě nových bytů rozrůstá "do polí", přestože v širším centru města existuje mnoho nevyužitých ploch a brownfielfů? Jak by se měla změnit strategie výstavby bydlení v metropoli?
Přesun obyvatel do měst, a zejména do Prahy, bude pokračovat, takže nakonec dojde i na brownfieldy. "Bydlení" v polích je spíše zátěží pro dopravní infrastrukturu, protože se při něm neobejdete bez auta, což znám z vlastní zkušenosti.

Cesty k úspěchu

Co je podle vás nejdůležitější pro to, aby se člověk stal úspěšným podnikatelem?
Unikátní business model, udržování náskoku před konkurencí, hledání nových cest pro marketing, mezinárodní expanze, silné vedení společnosti s jasnou vizí.

České mzdy

Měly by se razantně zvyšovat mzdy v Česku?
Mzdy u nás v AAA AUTO razantně rostou již nyní. Důvodem je nedostatek pracovníků na trhu práce. Zvýšení mezd, ke kterému jsme přistoupili, nám umožňuje získat kvalitní lidi, které potřebujeme.

Povolební Česko

Jakým směrem se vydá Česko po volbách?
Jak se ukazuje, výsledek voleb nemusí být příliš důležitý, pokud má vlastní plány prezident Zeman. Vzhledem k začátku ostré fáze jako předvolební kampaně za znovuzvolení, která bude kolidovat se sestavováním vlády, se můžeme těšit na nečekaná řešení.

Bydlení mladých rodin

Mladé rodiny v současné době kvůli vysoké ceně bytů řeší dilema, jestli si pořídit vlastní bydlení, nebo bydlet v nájmu. Co byste poradili svým dětem: i přes vysoké ceny koupit vlastní byt, nebo v nájmu počkat na příznivější ceny?
Koupě bytu, a to i na hypotéku, je rozumnější než nájem. Po dvaceti letech hypotéky vlastníte byt, po stejné době nájmu jste bez bytu a utratíte zhruba stejně. I byt zatížený hypotékou lze prodat a v případě urgentní potřeby zvolit variantu nájmu.
1 2 3 4 5 6 ... 12
reklama