reklama
reklama

Zkušenost se zahraničními studenty

Jaké máte zkušenosti se zahraničními absolventy českých univerzit?
Zatím takovou zkušenost nemám, ale naše společnost je vzhledem ke svému mezinárodnímu charakteru otevřena všem uchazečům bez rozdílu země původu.

Zkrácený úvazek

Nabízí Vaše firma zaměstnancům možnost práce na zkrácený úvazek? Jestliže ano, na jakých pozicích? Jestliže ne, proč?
Ano, nabízíme, zejména v administrativě a na head office pozicích, například v marketingu, kde není nutná stálá přítomnost pracovníků, popř. je možno aby část práce uskutečňovali z domova.

Investice do bitcoinu

Je pro vás bitcoin byznysovou příležitostí - jako investice, platidlo, či jinak?
Na ivestice či placení je bitcoin příliš rozkolísaný. Dá se na něm vydělat, ale je to spíše dílem náhody. Pro mě je tedy příliš rizikový.

Posilování koruny v roce 2018.

Česká koruna má i v letošním roce posilovat. Na jaké úrovni podle vás bude kurz koruny k euru na konci roku 2018? Ovlivní silnější koruna nějak váš byznys?
Posilující korunu jsme už vloni vnímali jako hrozbu pro zvýšení přílivu nekvalitních ojetin ze zemí eurozóny. Nakonec však byl růst dovozu nejmenší za poslední 3 roky. Proto si nemyslím, že by letos měl být trend jiný, i kdyby koruna posílila více.

Zdražování hypoték

Kvůli zvyšování sazeb ČNB začínají zdražovat hypotéky, během tří let mohou měsíční splátky průměrné hypotéky vzrůst i o několik tisíc korun. Dělala/dělá podle Vás ČNB dostatečná opatření, aby hypoteční boom brzdila a úvěry na bydlení si nebraly i domácnosti, které se při růstu splátek mohou dostat...
Uvědomme si, že sazby bývaly před deseti lety ve srovnání s dnešními i více než sedminásobné. Obezřetnost ČNB je na místě, nemyslím si však, že by postupné zvedání sazeb v dohledné době měl domácnostem způsobit zásadní finanční problémy.

Zvyšování mezd

Plánujete ve vaší firmě v příštím roce zvyšovat mzdy? Pokud ano, o kolik? Bude přidávání plošné pro všechny zaměstnance, nebo individuální?
Platy plošně zvyšovat neplánujeme, jsme orientováni na výsledek a zaměstnanci mají motivující bonusové ohodnocení. S divizními manažery mzdové podmínky analyzujeme v kontextu trhu. Pokud trend ukáže nutnost strukturu odměňování pozměnit, uděláme to.

Jakou vládu chtějí podnikatelé?

Jakou vládu chtějí podnikatelé a proč? - Menšinovou vládu Andreje Babiše doplněnou o odborníky. - Koaliční vládu v čele s ANO 2011 ale bez Andreje Babiše. - Menšinovou vládu odpůrců ANO 2011. - Vládu, která by vzešla z předčasných voleb.
Vládu, která se po čtyřech letech restrikcí zasadí naopak o lepší prodmínky pro podnikání.

Česká mzda

Zaslouží si zaměstnanci v Česku v průměru vyšší mzdu, než bylo necelých 28 tisíc korun v letošním prvním čtvrtletí?
Výše mzdy v naší firmě koresponduje s výkonem jednotlivého zaměstnance. Není důvod, aby si schopní zaměstnanci u nás vydělávali méně. Kdo u nás již pracuje ví, že jsme platově dlouhodobě nad průměrem, a to jak z hlediska ČR, tak v sektoru ojetin.

Refinancováním hypotéky

Analýza nabídek bank ukazuje, že refinancováním hypotéky, resp. přenesením hypotéky do jiné banky je možné výrazně ušetřit. Jaký je Váš přístup, co se loajality k bankám týče? Jste spíše konzervativním klientem, nebo neváháte banku třeba kvůli úspoře na poplatcích nebo lepším podmínkám úvěru změnit...
Považuji se spíše za loajálního klienta. Avšak v případě hypotéky, kdy jde o patrně nejvýznamnější úvěr v osobním životě, bych byla ochotna kvůli úspoře banku v krajním případě změnit. I když nejdříve bych se snažila vyjednat lepší podmínky.

Tvrdší daňová správa

Víte, jak předejít případnému obvinění daňové správy, že se vaše firma zapletla do karuselového podvodu?
Jak již bylo řečeno: nejdůležitější je se do karuselového podvodu nezaplést. Pokud by i tak byla firma obviněna, nezbývá než se spolehnout na férovost postupu státní správy a případně i soudů.
1 2 3 4 5 6 ... 13
reklama