reklama
reklama

Co čekáte od nové vlády?

Co čekáte od nové vlády? Přispěje k politickému uklidnění a rozvoji ekonomiky nebo je to naopak krok k dalším sporům a problémům?
Bude záležet hlavně na prioritách nové vlády a ještě více na konkrétních krocích jednotlivých ministrů. Osobně bych si přál, aby se vláda zaměřila na snížení byrokratické zátěže a zrychlení povolování nových staveb.

Odbory v Česku

Vnímáte rostoucí sílu odborů v Česku?
Role odborů byla zásadní v době raného kapitalismu, ve vyspělých zemích v současnosti nemají opodstatnění. O špičkové zaměstnance se firmy perou a předchází si je. Odbory pak pouze hájí ty méně schopné na úkor schopnějších.

Jaderné elektrárny v Česku

Jste pro dostavbu jaderné elektrárny v Dukovanech nebo v Temelíně?
Principiálně nevylučuji žádné řešení. Před konečným rozhodnutím je však nutné udělat velmi podrobnou analýzu všech aspektů včetně bezpečnosti. Předem musí být také jasné, kdo bude nákladnou dostavbu financovat.

Vliv vlády bez důvěry na byznys

Může další existence vlády bez důvěry a pokračující tahanice nad jejím sestavením ohrožovat chod státu a brzdit českou ekonomiku? Co v byznysu trvající politická nejistota ohrožuje nejvíce?
Českou ekonomiku to neovlivní. Byznys funguje bez ohledu na to, zda má vláda důvěru nebo ne. Zásadní zákony stejně schvaluje parlament a na ten vláda v demisi vliv nemá.

Živnostníkem v Česku

Má stát pohlížet na živnostníky jako na všechny ostatní podnikatele, nebo si zaslouží zvláštní zacházení, jak to navrhuje Asociace malých a středních podniků a živnostníků?
Zjednodušení administrativy je zcela na místě. Nejen pro malé podnikatele, kteří si mohou jen těžko dovolit platit několik specialistů (např. daňové poradce), ale pro všechny podnikatele. Jsem ale proti speciálním výjimkám, pravidlům či dotacím.

Růst mezd

Odborníci letos očekávají osmiprocentní růst mezd a jejich celoroční průměr ve výši kolem 32 tisíc hrubého měsíčně. Jak to vidíte vy?
Prostor pro růst mezd určitě je, ale zároveň se musí zvyšovat také produktivita práce. Těm nejlepším zaměstnancům, kteří svojí prací žijí, ale musí firmy nabídnout něco víc než jen peníze. Například možnost seberealizace a podíl na rozhodování.

Výběr banky

Podle čeho se rozhodujete při výběru banky, u níž máte vedený svůj osobní (tedy ne podnikatelský) běžný účet?
Rozhodující je pro mě rating bank od renomovaných světových ratingových agentur.

Eurodotace v Česku

Unijní eurodotace Česku podle vás: - prospívají, podporují modernizaci republiky - prospívají, ale jsou spojeny s korupcí - škodí, křiví tržní prostředí - škodí, jsou neefektivně vynakládány
Celý systém dotací je nesmyslný a měl by se zrušit. Ohromným způsobem pokřivuje trh, protože se často podporují zbytečné a předražené projekty. Navíc se cestou obrovská část peněz "poztrácí" kvůli nepřehledné byrokracii a úplatkům.

Zkušenost se zahraničními studenty

Jaké máte zkušenosti se zahraničními absolventy českých univerzit?
Se studenty různých oborů spolupracujeme již řadu let. Neděláme rozdíly, zda se jedná o Čechy či cizince. Pro technické obory máme připravena témata bakalářských a diplomových prací. Pokud student s prací uspěje, může získat v Ekospolu stálé místo.

Zkrácený úvazek

Nabízí Vaše firma zaměstnancům možnost práce na zkrácený úvazek? Jestliže ano, na jakých pozicích? Jestliže ne, proč?
Práci na zkrácený úvazek nabízíme zcela výjimečně, aktuálně máme ve firmě pouze jedinou takto obsazenou pozici - konkrétně v sektoru nákupu nemovitostí. Naopak ti, které jejich práce skutečně baví, pracují déle, než je pracovní doba.
1 2 3 4 5 6 7 ... 23
reklama