reklama
reklama

Eurodotace v Česku

Unijní eurodotace Česku podle vás: - prospívají, podporují modernizaci republiky - prospívají, ale jsou spojeny s korupcí - škodí, křiví tržní prostředí - škodí, jsou neefektivně vynakládány
Celý systém dotací je nesmyslný a měl by se zrušit. Ohromným způsobem pokřivuje trh, protože se často podporují zbytečné a předražené projekty. Navíc se cestou obrovská část peněz "poztrácí" kvůli nepřehledné byrokracii a úplatkům.

Zkušenost se zahraničními studenty

Jaké máte zkušenosti se zahraničními absolventy českých univerzit?
Se studenty různých oborů spolupracujeme již řadu let. Neděláme rozdíly, zda se jedná o Čechy či cizince. Pro technické obory máme připravena témata bakalářských a diplomových prací. Pokud student s prací uspěje, může získat v Ekospolu stálé místo.

Zkrácený úvazek

Nabízí Vaše firma zaměstnancům možnost práce na zkrácený úvazek? Jestliže ano, na jakých pozicích? Jestliže ne, proč?
Práci na zkrácený úvazek nabízíme zcela výjimečně, aktuálně máme ve firmě pouze jedinou takto obsazenou pozici - konkrétně v sektoru nákupu nemovitostí. Naopak ti, které jejich práce skutečně baví, pracují déle, než je pracovní doba.

Investice do bitcoinu

Je pro vás bitcoin byznysovou příležitostí - jako investice, platidlo, či jinak?
Investice do kryptoměn je velmi riziková. Pokud má někdo dostatek volných peněz, tak by je měl investovat spíše do nemovitostí. Vhodně zvolený byt totiž svému majiteli přinese pravidelný až pětiprocentní roční výnos bez většího rizika.

Výběr daní

Ministryně financí Alena Schillerová slibuje proklientskou finanční správu. Co si pod tím představujete?
Minimum papírování, abychom ztráceli co nejméně času s přípravou přiznání ke všem daním. Finanční úřady by také měly být vstřícnější - samozřejmě musí trestat daňové podvodníky, ale na ty, kdo jen udělají drobnou chybu, by měly být mírnější.

Posilování koruny v roce 2018.

Česká koruna má i v letošním roce posilovat. Na jaké úrovni podle vás bude kurz koruny k euru na konci roku 2018? Ovlivní silnější koruna nějak váš byznys?
Koruna bude neustále posilovat a brzy prolomí hranici 25 Kč za euro. Současné neustálé posilování koruny jen dokazuje, že dlouhodobé umělé oslabování české měny byl jeden velký nesmysl, který poškodil úplně všechny.

Vláda Andreje Babiše

Pokud vláda Andreje Babiše získá ve sněmovně důvěru a začne vládnout, zlepší se podle vás podnikatelské prostředí v Česku?
Po mnoha politicích, kteří neměli s podnikáním praktické zkušenosti, povede vládu úspěšný podnikatel. Pokud při řízení vlády využije pozitivní zkušenosti ze svého podnikání, tak by to mohlo mít pozitivní přínos i pro ostatní podnikatele.

Zdražování hypoték

Kvůli zvyšování sazeb ČNB začínají zdražovat hypotéky, během tří let mohou měsíční splátky průměrné hypotéky vzrůst i o několik tisíc korun. Dělala/dělá podle Vás ČNB dostatečná opatření, aby hypoteční boom brzdila a úvěry na bydlení si nebraly i domácnosti, které se při růstu splátek mohou dostat...
ČNB se míchá do věcí, které vůbec řešit nemá. Banky mají dost nástrojů, jak prověřit bonitu klienta. Navíc strašení realitní bublinou je přehnané. Ceny bytů sice rostou, ale to jen kvůli převisu poptávky nad nabídkou způsobenému nepovolováním staveb.

Zvyšování mezd

Plánujete ve vaší firmě v příštím roce zvyšovat mzdy? Pokud ano, o kolik? Bude přidávání plošné pro všechny zaměstnance, nebo individuální?
Průměrná mzda v Praze letos přesáhla 37 tis.Kč, což je pro špičkové pracovníky málo. U nás v Ekospolu je průměr zhruba o 30 tisíc vyšší. Růst mezd u velmi schopných lidí je zcela na místě, vždy to ale musí být vázáno na zvyšující se produktivitu.

Jakou vládu chtějí podnikatelé?

Jakou vládu chtějí podnikatelé a proč? - Menšinovou vládu Andreje Babiše doplněnou o odborníky. - Koaliční vládu v čele s ANO 2011 ale bez Andreje Babiše. - Menšinovou vládu odpůrců ANO 2011. - Vládu, která by vzešla z předčasných voleb.
Optimální variantou by byla vláda složená z ANO a ODS. Vzhledem k současnému stavu vyjednávání se však jako jediná možná jeví menšinová vláda ANO.
1 2 3 4 5 6 7 ... 22
reklama