reklama
reklama
Byznys Echo / Respondent

Jiří Machálek

ředitel společnosti West Media
Odpovědi respondenta

Růst cen energií

Jak se vás osobně, či vašeho podniku dotkne zvýšení cen energií?Co to podle vás bude znamenat pro český byznys?
Pro DinoPark není zvýšení energií nikterak závažné, provoz zábavního parku neohrozí. Jiná situace je ve výrobě robotických modelů a speciálních dekorací, kde zejména elektřina je významnou položkou nákladů při provozu výrobní haly.

Manažerské investice

Jak investujete, podle čeho si vybíráte aktiva, do nichž ukládáte volné peníze, a do čeho jste investovali v poslední době?
Je to jednoduché. Do dalšího rozvoje sítě zábavních parků DinoPark. A to jak u nás, tak v zahraničí.

Inflace na vzestupu

Inflace v dubnu překročila tři procenta. Obáváte se, že by mohla poškodit Vaši společnost, znehodnotit její rezervy?Pokud ano, jakým způsobem plánujete peníze Vaší firmy či Vaše vlastní pro inflaci zabezpečit?
Pokud by inflace byla vyšší, musel by DinoPark pochopitelně reagovat zvýšením vstupného, což ovšem nyní nepředpokládáme. Jakékoli rezervy vkládáme ihned do nových projektů.

Datová schránka pro podnikatele

Byli byste pro to, aby všichni podnikatelé včetně živnostníků museli povinně mít datovou schránku? Je vhodné, aby jim stát tento způsob komunikace nařizoval zákonem?
V tomto případě ano. Myslím, že není problém toto zvládnout.

Firemní investice během pandemie

Covid už je v Evropě téměř rok. Jak se během té doby vyvíjely investice do rozvoje vaší firmy? Utlumili jste je, nebo v některé oblasti i navýšili? Jaké investice plánujete pro letošní rok?
Pochopitelně, že i DinoPark snížil své plánované investice. Zcela jsme prozatím například opustili myšlenku nového parku v Itálii, který byl plánován. Nicméně pokud bude léto otevřené, jsme připraveni na plnohodnotnou sezónu. Novou investicí je pořízení flotily osmi Jeep Wranglerů v barvách DinoParku a zcela nová atrakce druhohorního hurikánu, kterou zpřístupníme ve vybraných parcích během jara.

Vánoce ve vaší firmě

Pandemie ovlivnila způsoby, jak budou podniky děkovat svým zaměstnancům za práci v uplynulém roce. Jak letos řeší vánoční dárky a večírky vaše firma? Jak bude lidem dárky doručovat, pracují-li z domova?
V DinoParku letos vánoční dárky řešit nebudeme. Zaměstnancům samozřejmě patří velký dík za náročný rok, ovšem na rozdávání si budeme muset počkat. Všichni dobře tuší, že odměňovat se letos bude patrně pouze vřelým slovem.

Rekordní rozpočtový schodek

Je podle vás navýšení schodku státního rozpočtu na 500 miliard korun za současné situace akceptovatelné? Neměla by vláda více šetřit?
Může přijít i větší krize než tato a my, velcí kluci, bychom jí měli zvládnout. Tím, že se zadlužujeme, říkáme svým malým dětem: "my to nezvládáme, neumíme to sami vyřešit, zbaběle to hodíme na vás, vy to budete muset zaplatit. Budete muset být lepší, než jsme my teď".

Podpora pro české firmy

Co si myslíte o poslaneckém návrhu, že by obchody musely nabízet až 85 procent potravin českého původu?Jak jinak a případně lépe by podle vás měl stát podpořit všechny české podnikatele?
Regulacemi se nic nevyřeší, nechte obchodníky obchodovat s čím chtějí a jak chtějí. České podnikatele by stát nejlépe podpořil snížením daní, snížením administrativy a zvýšením výkonu úřadů.

Vývoj kurzu koruny

Jak váš byznys ovlivňuje prudké oslabení české měny?Jste zastáncem přijetí eura?
DinoPark v Česku oslabení měny nijak nezasahuje a pokud máme tržby v jiných zemích, jsou v eurech. Nicméně i tak si myslíme, že bychom se měli ke společné měně přihlásit a tím se podílet na uskutečňování mnohem většího projektu, než je naše vlastní podnikání.

Rozvolňování mimořádných opatření

Dochází k rozvolňování mimořádných opatření přijatých v souvislosti s koronavirem. Jaký to bude mít vliv na váš byznys? Na co se vy osobně v souvislosti s rozvolněním opatření nejvíce těšíte?
DinoParky jsou připravené přivítat své zvědavé návštěvníky. Těšíme se, až budeme moci předvézt vše, co jsme v zimní přestávce připravili za novinky.
1 2 3 4 5 ... 13
reklama