reklama
reklama

Tvrdší daňová správa

Víte, jak předejít případnému obvinění daňové správy, že se vaše firma zapletla do karuselového podvodu?
Jednoduše: nezaplést se do daňového podvodu.

Cesty k úspěchu

Co je podle vás nejdůležitější pro to, aby se člověk stal úspěšným podnikatelem?
Úspěšný podnikatel je ten, který sám nebo se svými spolupracovníky tvoří hodnoty a pozitivně ovlivňuje svoje okolí. Takový musí u toho, co dělá vydržet a nenechat se odradit.

České mzdy

Měly by se razantně zvyšovat mzdy v Česku?
Výše mzdy musí být podložena produktivitou práce. Neodvozuje se od přání zaměstnavatele ani zaměstnance.

Povolební Česko

Jakým směrem se vydá Česko po volbách?
Směr se jen tak nezmění. Jiná věc je rychlost pozitivních změn. Ukazuje se, že čtyřletý mandát je krátká doba.

Bydlení mladých rodin

Mladé rodiny v současné době kvůli vysoké ceně bytů řeší dilema, jestli si pořídit vlastní bydlení, nebo bydlet v nájmu. Co byste poradili svým dětem: i přes vysoké ceny koupit vlastní byt, nebo v nájmu počkat na příznivější ceny?
Rozhodně bydlet v nájmu v místě, kde to je pro provoz rodiny a sladění se zaměstnáním nejvýhodnější. Časem se ukáže, co dál.

Budoucnost práce

Kolik lidské práce v Česku nahradí do roku 2030 digitalizace a robotizace?
Je to otázka pro prognostiky. Za 13 let se charakter některých prací určitě ještě změní. Digitalizace v administrativě a ve službách již probíhá, robotizace v některých odvětvích také. Je to nezadržitelný a žádoucí proces.

České pohraničí

Pohraniční oblasti jsou na tom podle řady ukazatelů hůře než zbytek Česka, ať už je to podíl lidí bez práce, počet exekuci nebo třeba množství potratů. Měla by je vláda podporovat? A jakým způsobem?
Poválečné jizvy se stále ještě úplně nezahojily. Podpora regionů je na místě, ale koncepčně, bez stranických kalkulů a důsledně.

Střední třída v Česku

Jaký hrubý měsíční plat podle vás musí člověk v Česku pobírat, aby se mohl řadit do střední třídy?
Příslušník střední vrstvy by měl být schopen vytvářet hodnoty pro společnost a rezervy pro sebe. Nebýt závislý na státní podpoře.

Platy pro české zaměstnance

Některé firmy v Česku hledají zaměstnance pro méně kvalifikované profese za mzdy hluboko pod 20 tisíci korun. Je podle vás v dnešní době možné sehnat na takto placené pozice české zaměstnance? Kolik je podle vašich zkušeností třeba nabízet Čechům na "přebraném" pracovním trhu?
Vděčné mediální téma výše platů u nás vede k deformovanému očekávání uchazečů o práci. Otázky typu kolik peněz za kterou práci jsou ve své podstatě hloupé, protože nekonkrétní. Tvůrci otázek by měli zalistovat v učebnicích ekonomie.

Byznys s vodou

Měla by podle vás vodovody a kanalizace v Česku provozovat města a obce nebo soukromé společnosti?
Podle mě nezáleží na formě vlastnictví, ale na zákonem daných podmínkách spravování společensky tak významné služby jako je distribuce vody a hospodaření s ní. Kritériem pro tuto službu nemá být komerční zisk nýbrž její dlouhodobá udržitelnost.
1 2 3 4 5 6 7 8 9
reklama