reklama
reklama

Vliv vlády bez důvěry na byznys

Může další existence vlády bez důvěry a pokračující tahanice nad jejím sestavením ohrožovat chod státu a brzdit českou ekonomiku? Co v byznysu trvající politická nejistota ohrožuje nejvíce?
Chod státu současný stav neovlivňuje. Českou ekonomiku nebrzdí. Zákony jsou, vymahatelnost práva dá stále práci a k tomu vládu nepotřebujeme.Vláda a zákony schválené zkorumpovanými jednotlivci v parlamentu žádný prospěch české ekonomice nepřinesly.

Živnostníkem v Česku

Má stát pohlížet na živnostníky jako na všechny ostatní podnikatele, nebo si zaslouží zvláštní zacházení, jak to navrhuje Asociace malých a středních podniků a živnostníků?
Všichni jsme svéprávní a soběstační. Podléhat bychom měli stejným zákonům i pravidlům. Ta by měla být co nejjednodušší. Jen měřítkem se budeme lišit.

Růst mezd

Odborníci letos očekávají osmiprocentní růst mezd a jejich celoroční průměr ve výši kolem 32 tisíc hrubého měsíčně. Jak to vidíte vy?
Mzda je v soukromém sektoru přímo vázaná na výkon a produktivita práce. Není a nesmí být závislá na politickém rozhodnutí a vůbec ne na mediálním tlaku. Zaměstnavatel, který to myslí vážně se svým podnikem, chce mít spokojené zaměstnance.

Eurodotace v Česku

Unijní eurodotace Česku podle vás: - prospívají, podporují modernizaci republiky - prospívají, ale jsou spojeny s korupcí - škodí, křiví tržní prostředí - škodí, jsou neefektivně vynakládány
Eurodotace do soukromého sektoru jsou zvrhlost. Do státní infrastruktury jako způsob přerozdělování evropských peněz, ano. Pochybnosti mám o jejich efektivním využití.

Zkušenost se zahraničními studenty

Jaké máte zkušenosti se zahraničními absolventy českých univerzit?
Takoví kolegové/kolegyně v našem týmu jsou. Tedy zkušenosti máme a dobré. Tomuto trendu pomáhá i naše divize eduthea.com, která asistuje zahraničním zájemcům o studium na českých vysokých školách.

Zkrácený úvazek

Nabízí Vaše firma zaměstnancům možnost práce na zkrácený úvazek? Jestliže ano, na jakých pozicích? Jestliže ne, proč?
Ve službách je zkrácený úvazek sice ideální pro některé zaměstnance, ale noční můra pro klienty a zaměstnavatele. My jej poskytujeme a uvítali bychom podporu státu, pokud to s nimi v odůvodněných případech myslí vážně.

Investice do bitcoinu

Je pro vás bitcoin byznysovou příležitostí - jako investice, platidlo, či jinak?
Není.

Výběr daní

Ministryně financí Alena Schillerová slibuje proklientskou finanční správu. Co si pod tím představujete?
Zhola nic. Tak daleko moje fantazie nesahá. Chybí mi - fantazie.

Vláda Andreje Babiše

Pokud vláda Andreje Babiše získá ve sněmovně důvěru a začne vládnout, zlepší se podle vás podnikatelské prostředí v Česku?
Nemyslím si, že podnikatelské prostředí dělá jedna vláda. Děláme ho také my podnikatelé.
1 2 3 4 5 6 ... 9
reklama