reklama
reklama

České pohraničí

Pohraniční oblasti jsou na tom podle řady ukazatelů hůře než zbytek Česka, ať už je to podíl lidí bez práce, počet exekuci nebo třeba množství potratů. Měla by je vláda podporovat? A jakým způsobem?
Vyhnali jsme Sudetské Němce a vesnice zůstaly částečně vylidněné a částečřně jer zaplnili llidé -náplavy Není jiná možnost než tyto oblasti podporovat, nicmnéě vyhazováním peněz oknem to určitě nevyřešíme. Problém je hlubší=absence vztahu.

Dofinancování hypoték

Je podle vás správné, že ČNB zákazem stoprocentních hypoték de facto nutí zájemce o bydlení bez vlastních úspor k "dofinancování" hodnoty nemovitosti, na niž nestačí hypotéka, jinými dražšími úvěry? Nepovede toto opatření ve skutečnosti ke zhoršení postavení klientů bez úspor?
Je to správné, je nutné bránit se enormnímu zadlužování.

Střední třída v Česku

Jaký hrubý měsíční plat podle vás musí člověk v Česku pobírat, aby se mohl řadit do střední třídy?
50.000 Kč hrubého.

Jak uspěje ANO ve volbách?

Kolik procent voličů podle vás získá Babišovo hnutí ANO v letošních volbách do Poslanecké sněmovny? Bude drtivým vítězem z více než 35 procenty hlasů?
Vyhraje.

Intervence ČNB

Jaké dopady na českou ekonomiku bude podle vás mít ukončení intervenčního režimu ČNB? Dotkne se jen exportérů, nebo ovlivní i domácí byznys?
Dotkne se pochopitelně všeho.

Byznys s vodou

Měla by podle vás vodovody a kanalizace v Česku provozovat města a obce nebo soukromé společnosti?
Města a obce, pokud ovšem nejsou zastupitelé zkorumpovaní.

EET

Je podle vás Elektronická evidence tržeb krok správným směrem? Prospěje státnímu rozpočtu a vyčistí trh od neplatičů daní, jak slibuje ministr financí Babiš?
Ano, zcela a nepochybně je to správný krok!

Hypotéky

ČNB chce výrazně omezit objem hypoték nad 80 procent hodnoty nemovitosti. Mimo jiné tím chce předejít nafukování realitní bubliny. Pomůže podle vás tento krok zastavit prudký růst cen nemovitostí z posledních let?
Podle mne správné.

Evropské dotace

Co si myslíte o evropských dotacích? Jsou spíše prospěšné nebo spíše škodí?
Dotace jsou obrovským nesmyslem. S nepatrnou nadsázkou jsem přesvědčen, že čistá dotace neexistuje. Neuplyne dlouhý čas a současná doba dotační se bude zpětně hodnotit velmi negativně .

Investiční byt

Jaký průměrný roční výnos by vás v současné době nalákal ke koupi bytu na investici?
Spíše bych bral jako investici v časech, kdy osud peněz není zcela jistý.
1 ... 4 5 6 7 8 ... 18
reklama