reklama
reklama

Cesty k úspěchu

Co je podle vás nejdůležitější pro to, aby se člověk stal úspěšným podnikatelem?
Optimizmus, dobré nápady, vytrvalost a příslovečný kousek štěstí.

České mzdy

Měly by se razantně zvyšovat mzdy v Česku?
Ne.

Porodnictví v Česku

V Česku za posledních 25 let několikanásobně vzrostl podíl dětí narozených císařským řezem. Jakou máte osobní zkušenost s českým porodnictvím?
Velmi dobrou. Ale nic si neidealizujme, s porodníky je to jako v každém jiném povolání: vynikající, průměrní i špatní vedle sebe.Výmysly rodiček o porodech doma a porodních domech úspěšnosti a renomé českého porodnictví rozhodně také nepřidají.

Povolební Česko

Jakým směrem se vydá Česko po volbách?
Jedno vím jistě - určitě to nebude ten správný směr, který bychom potřebovali. Bude to populizmus smíchaný s przněním demokracie a směřovat bude ke konci euroatlantské civlizace, která bude , třikrát bohužel, převálcována jinými.

Bydlení mladých rodin

Mladé rodiny v současné době kvůli vysoké ceně bytů řeší dilema, jestli si pořídit vlastní bydlení, nebo bydlet v nájmu. Co byste poradili svým dětem: i přes vysoké ceny koupit vlastní byt, nebo v nájmu počkat na příznivější ceny?
Volil bych začátek v nájmu a po stabilizaci bydlení vlastní.

České pohraničí

Pohraniční oblasti jsou na tom podle řady ukazatelů hůře než zbytek Česka, ať už je to podíl lidí bez práce, počet exekuci nebo třeba množství potratů. Měla by je vláda podporovat? A jakým způsobem?
Vyhnali jsme Sudetské Němce a vesnice zůstaly částečně vylidněné a částečřně jer zaplnili llidé -náplavy Není jiná možnost než tyto oblasti podporovat, nicmnéě vyhazováním peněz oknem to určitě nevyřešíme. Problém je hlubší=absence vztahu.

Dofinancování hypoték

Je podle vás správné, že ČNB zákazem stoprocentních hypoték de facto nutí zájemce o bydlení bez vlastních úspor k "dofinancování" hodnoty nemovitosti, na niž nestačí hypotéka, jinými dražšími úvěry? Nepovede toto opatření ve skutečnosti ke zhoršení postavení klientů bez úspor?
Je to správné, je nutné bránit se enormnímu zadlužování.

Střední třída v Česku

Jaký hrubý měsíční plat podle vás musí člověk v Česku pobírat, aby se mohl řadit do střední třídy?
50.000 Kč hrubého.

Jak uspěje ANO ve volbách?

Kolik procent voličů podle vás získá Babišovo hnutí ANO v letošních volbách do Poslanecké sněmovny? Bude drtivým vítězem z více než 35 procenty hlasů?
Vyhraje.

Intervence ČNB

Jaké dopady na českou ekonomiku bude podle vás mít ukončení intervenčního režimu ČNB? Dotkne se jen exportérů, nebo ovlivní i domácí byznys?
Dotkne se pochopitelně všeho.
1 2 3 4 5 6 7 ... 18
reklama