reklama
reklama
Byznys Echo / Respondent

Kvido Štěpánek

majitel firmy Isolit-Bravo

ředitel Isolit-Bravo

Odpovědi respondenta

Zdražování peněz

ČNB již dvakrát radikálně zvýšila základní úrokovou sazbu. Jak moc vaši firmu zasáhne zdražování úvěrů?
Vůbec. Nepůjčujeme si. Zaplať Pánbůh, že zvýšila!

Protiepidemická opatření

Jaká konkrétní opatření máte v podniku připravená pro eventuální další vlnu covidu-19?
Jakkoli stojím na opačné straně než Tomio Okamura, v tomto má pravdu a je jediný frajer: Nechte už lidi konečně normálně žít a přestaňte je otravovat!

Růst cen energií

Jak se vás osobně, či vašeho podniku dotkne zvýšení cen energií?Co to podle vás bude znamenat pro český byznys?
Samozřejmě dotýká a není to příjemné.
Pro český byznys je to další provozní problém.
Musím poznamenat, že mně otázky připadají prapodivné. Koho a které firmy by se trojnásobné ceny elektřiny a desetinásobné ceny plynu přímo nebo zprostředkovaně nedotkly?! A jak jinak, než negativně? A co jiného by to mohlo pro český byznys znamenat, nežli průšvih? Snad nové příležitosti? To sice může být, ale dlouhodobě, Krátkodobě to může být pozitivní jen pro energetické šmejdy.

Volební výsledky a priority nové vlády

Jak jste spokojeni s výsledkem voleb? Na jaké priority by se měla příští vláda soustředit, aby se v Česku žilo a podnikalo lépe?
Ano v mezích možností jsem spokojen.
Neprodleně zastavit zadlužování a začít dluh splácet.

Inflace na vzestupu

Inflace v dubnu překročila tři procenta. Obáváte se, že by mohla poškodit Vaši společnost, znehodnotit její rezervy?Pokud ano, jakým způsobem plánujete peníze Vaší firmy či Vaše vlastní pro inflaci zabezpečit?
Ano, podle mne inflace bude vzrůstat. Pojistit se proti ní je obtížné, to chce samozřejmě každý.

Tipy na knižní novinky a podcasty

Jakou letos vydanou knihu byste doporučili čtenářům Ekonomu? Proč zrovna tuto? Máte tip i na nějaký podcast?
Doporučuji: " Gabriela Končitíková : 99 trefných postřehů Tomáše Bati." Proč? Abychom si uvědomili, v jak rozvolněné době nyní žijeme, abychom si nemysleli, že nám všechno projde a abychom byli náročnější na sebe i své spolupracovníky.

Česko země koronaviru

Česko se zařadilo mezi země s největším přírůstkem počtu případů onemocnění covid-19 na světě. Dominuje i ve statistikách úmrtí. Vnímáte to jako stigma při jednání s vašimi zahraničními partnery? Muže to podle vás do budoucna poškodit obraz České republiky?
Nemůže, takzvaní vítězové a poražení se mění po dnech, ne-li po hodinách.

Druhá vlna úprku na home office

Začíná druhý letošní hromadný přechod na home office. Jaká jsou vaše ponaučení z první jarní vlny? Organizujete práci z domova v druhé vlně na základě toho jinak?
Neorganizuji, home office je další z řady hloupostí dnešní doby.

Rekordní rozpočtový schodek

Je podle vás navýšení schodku státního rozpočtu na 500 miliard korun za současné situace akceptovatelné? Neměla by vláda více šetřit?
Absolutně není. Je to nesmysl a je to přenesení problémů na příští generace - pokud tedy stát nenatiskne rovnou peníze a neokrade tak všechny, kromě dlužníků. Měli bychom se tomu bránit, namísto toho se chováme jako ovce a mečíme unisono s main streamem. Já se tedy bráním a ptám se, kdo se ke mně přidá?! Napište na: stepanek@isolit-bravo.cz

Změny v zákoníku práce

Vyhovuje fungování vaší společnosti současná podoba zákoníku práce, nebo vaši společnost nějakým způsobem brzdí?Jaké změny v zákoníku práce byste uvítali (i s ohledem na zkušenosti z koronavirové pandemie)?
Zákoník práce je socialistický produkt, který dnešní doba posunula ve velký neprospěch zaměstnavatelů a velký prospěch zaměstnanců.Jakékoli změny ve prospěch rovnovážnosti bych uvítal.
1 2 3 4 5 ... 18
reklama