reklama
reklama
Byznys Echo / Respondent

Kvido Štěpánek

ředitel Isolit-Bravo

ředitel Isolit-Bravo

Odpovědi respondenta

Rekordní rozpočtový schodek

Je podle vás navýšení schodku státního rozpočtu na 500 miliard korun za současné situace akceptovatelné? Neměla by vláda více šetřit?
Absolutně není. Je to nesmysl a je to přenesení problémů na příští generace - pokud tedy stát nenatiskne rovnou peníze a neokrade tak všechny, kromě dlužníků. Měli bychom se tomu bránit, namísto toho se chováme jako ovce a mečíme unisono s main streamem. Já se tedy bráním a ptám se, kdo se ke mně přidá?! Napište na: stepanek@isolit-bravo.cz

Změny v zákoníku práce

Vyhovuje fungování vaší společnosti současná podoba zákoníku práce, nebo vaši společnost nějakým způsobem brzdí?Jaké změny v zákoníku práce byste uvítali (i s ohledem na zkušenosti z koronavirové pandemie)?
Zákoník práce je socialistický produkt, který dnešní doba posunula ve velký neprospěch zaměstnavatelů a velký prospěch zaměstnanců.Jakékoli změny ve prospěch rovnovážnosti bych uvítal.

Internetové obchody na vzestupu

Posílily vaše firmy v posledních měsících v důsledku pandemie svou pozici v online prodeji? Budete dále více sázet na e-commerce?Vy osobně jste začal/a více nakupovat na e-shopech a budete v tom pokračovat, nebo se vrátíte do kamenných prodejen?
Ano, firemně jsem v e-prodeji bezpochyby posílili.Soukromě také, ale na e-shopu u nás nakupuje výhradně manželka.

Vývoj mezd v době pokoronavirové

Změní pandemie trend rostoucích mezd a benefitů na pracovním trhu v Česku?Lze očekávat, že zaměstnanci nebudou mít takové nároky, budou si práce více vážit a firmy budou mít při hledání lidí větší výběr?
Ano. Řečeno slovy jednoho mého kamaráda, dlouholetého ředitele velké státní organizace: "Ono už těm mým lidem cokoli bylo málo!" Anebo slovy jiného: "Oni ti mí lidé berou ne víc, než potřebují, ale víc, než si myslí, že potřebují!" Každý rozumný uzná, že to tak dále natrvalo nejde.

Návrat ekonomiky do normálu

Vláda zrychlila uvolňování opatření, jež mají zamezit šíření koronaviru. Očekáváte, že se váš byznys rychle vrátí do původních kolejí? Případně kolik času bude potřebovat na zotavení?
Než se automotive dostane do původních kolejí, trvalo by to nejméně rok.Navíc se do nich tak ale nedostane, protože již naráží na průchodnost silnic, čili na počet aut a jimi ujetých kilometrů versus propustnost silnic.

Státní pomoc ekonomice

Jak jste spokojeni s tím, jak vláda pomáhá podnikatelům a ekonomice zvládnout pandemii koronaviru?
Nejsem, naslibovala každému všechno a to selským rozumem nelze. Radši budu žít a pracovat ve státě, který mi na koronavir nedá nic, ale je spolehlivý, než v tom, který mi a všem všudy dokola sice něco dá, následně se z toho ale podxxá.

Osobní ztráty kvůli koronaviru

Co vám osobně v čase koronaviru nejvíce chybí a čeho se nedostává, a to nejen po stránce hmotné?
Nejvíce se nedostává chladných hlav a odvážných srdcí a dále také hrdinů, kteří oznámí pevným hlasem, že se budeme muset uskrovnit.

Přínosy pandemie

Může mít podle vás současná pandemie koronaviru nějaký pozitivní dopad na vaši firmu či celou společnost? Přinesla aktuální situace pro vás osobně něco dobrého?
Samozřejmě může, to by nefungovalo známé české přísloví, že...všechno zlé je na něco dobré! Předpokládaný pozitivní dopad je v narovnání myšlení a chování nás všech, které až dosud je iracionální, hloupé a dlouhodobě neudržitelné. Příklady? Rozhlédněme se kolem sebe! A tak teď uvidíme: Máme šanci to zlepšit anebo ovšem také ještě více zblbnout...

Dopady koronaviru na firmy

Jak epidemie koronaviru zasáhla do vašeho byznysu?Jak očekáváte, že se váš byznys změní po odeznění epidemie?
Zasáhl obrovsky, očekávání po odeznění: Buď jsme nepoučitelní a nic se nezmění anebo změní. Změna by musela být ve smyslu přechodu ze současné iracionality k normálnímu selskému rozumu.

Podpora podnikání

1) Jaké zákony by Česko mělo změnit, aby zlepšilo podnikatelské prostředí?
2) Jaké zákony přijaté v poslední době podle vás nejvíce přispěly ke zlepšení podnikatelského prostředí?
Přehledné, návazné, stručné, jasné. O žádném výrazně zlepšujícím v poslední době nevím, ve spleti zákonů se nevyznají ani advokáti, natož podnikatelé. Ti by se totiž měli věnovat předmětu podnikání a nikoli právničině (pro naprostou většinu zákonodárců je to zcela překvapivé a drzé konstatování - myslí si totiž, že podniky žijí z peněz daňových poplatníků jako oni.Myšlenka, že si někdo na svoje živobytí skutečně v y d ě l á v á, je pro poslance sprostá. Vždyť přece peníze se tisknou a dnes už ani to není potřeba! Jsou to jenom bity v počítači a stačí kliknout! Tou správnou myší!
1 2 3 4 5 ... 18
reklama