reklama
reklama
Byznys Echo / Respondent

Kvido Štěpánek

majitel firmy Isolit-Bravo

ředitel Isolit-Bravo

Odpovědi respondenta

Inflace na vzestupu

Inflace v dubnu překročila tři procenta. Obáváte se, že by mohla poškodit Vaši společnost, znehodnotit její rezervy?Pokud ano, jakým způsobem plánujete peníze Vaší firmy či Vaše vlastní pro inflaci zabezpečit?
Ano, podle mne inflace bude vzrůstat. Pojistit se proti ní je obtížné, to chce samozřejmě každý.

Tipy na knižní novinky a podcasty

Jakou letos vydanou knihu byste doporučili čtenářům Ekonomu? Proč zrovna tuto? Máte tip i na nějaký podcast?
Doporučuji: " Gabriela Končitíková : 99 trefných postřehů Tomáše Bati." Proč? Abychom si uvědomili, v jak rozvolněné době nyní žijeme, abychom si nemysleli, že nám všechno projde a abychom byli náročnější na sebe i své spolupracovníky.

Česko země koronaviru

Česko se zařadilo mezi země s největším přírůstkem počtu případů onemocnění covid-19 na světě. Dominuje i ve statistikách úmrtí. Vnímáte to jako stigma při jednání s vašimi zahraničními partnery? Muže to podle vás do budoucna poškodit obraz České republiky?
Nemůže, takzvaní vítězové a poražení se mění po dnech, ne-li po hodinách.

Druhá vlna úprku na home office

Začíná druhý letošní hromadný přechod na home office. Jaká jsou vaše ponaučení z první jarní vlny? Organizujete práci z domova v druhé vlně na základě toho jinak?
Neorganizuji, home office je další z řady hloupostí dnešní doby.

Rekordní rozpočtový schodek

Je podle vás navýšení schodku státního rozpočtu na 500 miliard korun za současné situace akceptovatelné? Neměla by vláda více šetřit?
Absolutně není. Je to nesmysl a je to přenesení problémů na příští generace - pokud tedy stát nenatiskne rovnou peníze a neokrade tak všechny, kromě dlužníků. Měli bychom se tomu bránit, namísto toho se chováme jako ovce a mečíme unisono s main streamem. Já se tedy bráním a ptám se, kdo se ke mně přidá?! Napište na: stepanek@isolit-bravo.cz

Změny v zákoníku práce

Vyhovuje fungování vaší společnosti současná podoba zákoníku práce, nebo vaši společnost nějakým způsobem brzdí?Jaké změny v zákoníku práce byste uvítali (i s ohledem na zkušenosti z koronavirové pandemie)?
Zákoník práce je socialistický produkt, který dnešní doba posunula ve velký neprospěch zaměstnavatelů a velký prospěch zaměstnanců.Jakékoli změny ve prospěch rovnovážnosti bych uvítal.

Internetové obchody na vzestupu

Posílily vaše firmy v posledních měsících v důsledku pandemie svou pozici v online prodeji? Budete dále více sázet na e-commerce?Vy osobně jste začal/a více nakupovat na e-shopech a budete v tom pokračovat, nebo se vrátíte do kamenných prodejen?
Ano, firemně jsem v e-prodeji bezpochyby posílili.Soukromě také, ale na e-shopu u nás nakupuje výhradně manželka.

Vývoj mezd v době pokoronavirové

Změní pandemie trend rostoucích mezd a benefitů na pracovním trhu v Česku?Lze očekávat, že zaměstnanci nebudou mít takové nároky, budou si práce více vážit a firmy budou mít při hledání lidí větší výběr?
Ano. Řečeno slovy jednoho mého kamaráda, dlouholetého ředitele velké státní organizace: "Ono už těm mým lidem cokoli bylo málo!" Anebo slovy jiného: "Oni ti mí lidé berou ne víc, než potřebují, ale víc, než si myslí, že potřebují!" Každý rozumný uzná, že to tak dále natrvalo nejde.

Návrat ekonomiky do normálu

Vláda zrychlila uvolňování opatření, jež mají zamezit šíření koronaviru. Očekáváte, že se váš byznys rychle vrátí do původních kolejí? Případně kolik času bude potřebovat na zotavení?
Než se automotive dostane do původních kolejí, trvalo by to nejméně rok.Navíc se do nich tak ale nedostane, protože již naráží na průchodnost silnic, čili na počet aut a jimi ujetých kilometrů versus propustnost silnic.

Státní pomoc ekonomice

Jak jste spokojeni s tím, jak vláda pomáhá podnikatelům a ekonomice zvládnout pandemii koronaviru?
Nejsem, naslibovala každému všechno a to selským rozumem nelze. Radši budu žít a pracovat ve státě, který mi na koronavir nedá nic, ale je spolehlivý, než v tom, který mi a všem všudy dokola sice něco dá, následně se z toho ale podxxá.
1 2 3 4 5 ... 18
reklama