reklama
reklama

Co čekáte od nové vlády?

Co čekáte od nové vlády? Přispěje k politickému uklidnění a rozvoji ekonomiky nebo je to naopak krok k dalším sporům a problémům?
volby na podzim.

Odbory v Česku

Vnímáte rostoucí sílu odborů v Česku?
U některých klientů ano, ale nelze to srovnávat s účinkem nedostatku pracovníků u všech profesí. Mít ve firmě odbory ale neznamená automaticky katastrofu. Záleží na lidech, kteří v nich působí.

Růst mezd

Odborníci letos očekávají osmiprocentní růst mezd a jejich celoroční průměr ve výši kolem 32 tisíc hrubého měsíčně. Jak to vidíte vy?
Růst by měl odpovídat produktivitě práce. Pokud jsou zaměstnanci a firmy tak výkonné, tak je to v pořádku. Ale nezapomeňme, že pro exportéry zůstává riziko kurzu koruny a pro všichni přibudou další náklady, např. v důsledku zrušení karenčních dnů.

Investice do bitcoinu

Je pro vás bitcoin byznysovou příležitostí - jako investice, platidlo, či jinak?
Proč zrovna do Bitcoinu? Existuje stovka kryptoměn, nikdo nemůže tušit, jaká se prosadí. Investice tohoto druhu je v současné době spekulativní záležitost. Ale věřím, že v budoucnu budou existovat mnohem výkonnější platební systémy než dnes.

Posilování koruny v roce 2018.

Česká koruna má i v letošním roce posilovat. Na jaké úrovni podle vás bude kurz koruny k euru na konci roku 2018? Ovlivní silnější koruna nějak váš byznys?
Očekáváme posilování koruny až do výše ca 24.00 do 24.50 Kč/ Euro.Pro náš byznys v oblasti právních služeb to tedy znamená dále vyrovnávat poměr našich realizovaných výdajů v EUR/CZK k výši již nasmlouvaných honorářů v EUR/CZK.

Tvrdší daňová správa

Víte, jak předejít případnému obvinění daňové správy, že se vaše firma zapletla do karuselového podvodu?
Znám své dodavatele, ale ze zkušeností klientu vím, jak rychle se vyskytne ručení i u čestného podnikatele bez zlých úmyslů. Je to další případ, kdy stát není schopen zakročit včas a odnesou to firmy, které nemají informace a prostředky jako stát.

Cesty k úspěchu

Co je podle vás nejdůležitější pro to, aby se člověk stal úspěšným podnikatelem?
Pro start v podnikání je důležitý optimismus a dobrý nápad. Pro úspěch tvrdá prace, dobrý team a také dávku štěstí.

Bydlení mladých rodin

Mladé rodiny v současné době kvůli vysoké ceně bytů řeší dilema, jestli si pořídit vlastní bydlení, nebo bydlet v nájmu. Co byste poradili svým dětem: i přes vysoké ceny koupit vlastní byt, nebo v nájmu počkat na příznivější ceny?
1) Víme vůbec v tuto chvíli, kde budeme pracovat za 5 let?
2) Nyní na dražší byt s partnerem sice máme, ale v okamžiku hospodářské krize nebo nezaměstnánost nebo rapidního navýšení úroků to můžeme být cesta do pekel.
3) A budeme spolu i za 5 let?

Střední třída v Česku

Jaký hrubý měsíční plat podle vás musí člověk v Česku pobírat, aby se mohl řadit do střední třídy?
Do střední třídy bych zařadil rodinný příjem nad 80.000 Kč hrubého (a to i po ukončení intervence ČNB)
1 2 3 4 5 ... 12
reklama