reklama
reklama
Byznys Echo / Respondent

jednatel Bohemia Cargo

Odpovědi respondenta

Které nové technologie se Vám líbí a případně uvažujete o jejich využití ve svém byznysu?

Denně se dozvídáme o technologiích, které by nám měly ulehčit práci. Případně únavné úkoly za lidi zcela přebrat. Mluví se například o samořídících automobilech v nákladní a městské hromadné dopravě. Hledají se cesty, jak aplikovat možnosti 3D tiskáren ve zdravotnictví, atd. Které nové technologie...
V silniční nákladní dopravě se mně velmi líbí kamiony bez řidičů a to zejména v době, kdy o tuto profesi není ze strany mladých zájem. Obávám se však, že legislativa a můj věk mi neumožní se toho dožít.

Jak vnímáte současné úvahy o možných změnách pracovní doby?

Před devadesáti lety (26.9. 1926) zavedl Henry Ford pětidenní pracovní týden. Jak vnímáte současné úvahy o možných změnách pracovní doby? Nejčastěji se hovoří o volném pátku a šestihodinové pracovní směně.
V logistice můžeme maximálně nahradit 40 hodinový úvazek dvěma 20 hodinovými. U profesí řidičů a skladníků bychom vzhledem k jejich nedostatku potřebovali zvýšit limity práce přesčasů.

Osvědčily se kraje?

Osvědčily se kraje? Neměly by se zrušit nebo alespoň zredukovat jejich počet?
Neosvědčily - důleźité oblasti jako dopravní infrastruktura, zdravotnictví a školství stejně kompetence musí sdílet se státem. Dnes slouží jako přerozdělovač peněz.

Co si myslíte o kampani odborářů "Konec levné práce"?

Vedení největší odborové centrály, Českomoravské konfederace odborových svazů, doporučilo svým členům, aby ve svých firmách požadovali mzdy vyšší o 5 až 5,5 procenta. Co si myslíte o aktuální výzvě Josefa Středuly?
Zvyšování mezd je silně individuální věc. Kampaň ve smyslu teď nám všem přidejte je nesmysl. Pokud firmy nezvyšují zisky a neroste produktivita, je to cesta do pekla. Teď máme dost starostí s nastupující minimální mzdou řidičů v Německu a Francii.

Jednou z hlavních komplikací byznysu v Česku je byrokracie. Jak dalece zatěžuje vaše podnikání?

Jednou z hlavních komplikací byznysu v Česku je byrokracie. Jak dalece zatěžuje vaše podnikání? S jakou úřednickou absurditou jste se doposud setkali? Která nařízení jsou pro vás zcela zbytečná?
Tisíce drobných nesmyslů unaví každého. Státní i veřejná správa stále ještě někde vyžaduje tištěné výpisy z OR, účetní uzávěrky, potvrzení o bezdlužnosti apod. Přitom e- govermnet je již zaveden. Nedej bůh chtít od státu vrátit nějaké peníze.

Vláda chce posílit ochranu whistleblowerů. Bojíte zneužití silnější ochrany v konkurenčním boji?

Vláda chce posílit ochranu whistleblowerů. Bojíte zneužití silnější ochrany v konkurenčním boji? Například toho, že by nespokojení zaměstnanci mohli vynést know-how nebo jiné citlivé informace z vaší firmy, případně poškodit image podniku?
V tržních vztazích se zneužití v konkurenčním boji neobávám vůbec. Chránit udavače a práskače však odmítám. Už takto jsme všichni minulými režimy negativně formováni.
1 2 3 4
reklama