reklama
reklama

Registry s údaji občanů

Počet nejrůznějších zákonem zřízených registrů a evidencí s různými údaji o obyvatelích už v Česku atakuje stovku. Je to správný trend?
Registry jako takové nemusí být chybou a zlem, ale musí sloužit k tomu, aby stát fungoval lépe. Často to ale skončí u proslulého: "mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky."

Střední třída v Česku

Jaký hrubý měsíční plat podle vás musí člověk v Česku pobírat, aby se mohl řadit do střední třídy?
Mimo Prahu 30 tisíc hrubého, v Praze více, dejme tomu 35 tisíc hrubého.

Jak uspěje ANO ve volbách?

Kolik procent voličů podle vás získá Babišovo hnutí ANO v letošních volbách do Poslanecké sněmovny? Bude drtivým vítězem z více než 35 procenty hlasů?
ANO vyhraje, ale bude to pod 30 %. Doufejme pro dobro nás všech.

Plat absolventů studentů a čerstvých absolventů VŠ:

Jak vysoký plat si podle Vašich zkušeností zaslouží ve svém prvním zaměstnání studenti a čerství absolventi VŠ?
Absolventi si určitě zaslouží víc než studenti, protože studovat je jednoduché, teprve absolvovat je složité. Jinak záleží na oboru, konkurenci a firemním nastavení mezd, ale jsem pro spíš nižší ocenění na začátku a růst až podle dalších ukazatelů.

Je protikuřácký zákon ohrožením svobody?

Kuřáci si v restauracích a dalších pohostinských zařízeních od konce května příštího roku už zřejmě nezapálí. Úplný zákaz kouření přinese takzvaný protikuřácký zákon, který schválila sněmovna. Souhlasíte s tvrzením odpůrců zákona, kteří vytrvale tvrdí, že skrze něj dochází k ohrožení svobody?
Je to rozumné omezení svobody. Takových omezení je v našich životech mnoho, některá jsou rozumná a z dobrých důvodů, jiná nerozumná a svévolná. Zákaz kouření patří mezi ta první.

Czech Republic, nebo Czechia?

České sportovní svazy řeší, zda zůstat u dlouhé a již zažité verze názvu státu Czech Republic, nebo začít užívat její kratší a označení Czechia. Téma je stále aktuální proto, že se blíží hokejové mistrovství světa a už brzy se začne připravovat výbava sportovců pro zimní OH v Jižní Koreji....
Czechia je ok. Samozřejmě používejme obojí, jedno je oficiální název, druhé zkrácený. Je to jenom o zvyku. A když mluvíte anglicky o svojí zemi, tak se vám nechce pořád říkat celý název včetně určitého členu "in the Czech Republic" pořád dokola.

Elektronická evidence tržeb

Od prosince začíná platit povinná elektronická evidence tržeb. Jako první budou elektronicky evidovat své tržby provozovatelé hotelů a restaurací. Jak hodnotíte způsob, kterým stát EET “odkomunikoval”? Dostali občané dostatečný balík informací, aby zákon pochopili?
Je to zákon, a proto ho budeme jako firma dodržovat. Vše ostatní je jen politická vata z jedné nebo druhé strany.

17. listopad

Co byste popřál/a studentům u výročí oslav svátku 17. listopadu? A jak by zněla vaše rada k jejich prvním krokům v případném podnikání?
Rada? Učit se, učit se, učit se. Nejen ve škole, nejen ve škole, nejen ve škole. Přání? Dobré učitele, lektory, profesory a mentory.

Svět podle Trumpa

Jak hodnotíte volbu Donalda Trumpa jako nového prezidenta USA? Očekáváte, že se tato volba nějak dotkne buď vašeho byznysu, případně byznysu obecně?
Nevadí mi ani tolik Trump, ale spíše to, co reprezentuje. Jednoduchá řešení složitých problémů, převahu názoru nad vědomostí a odborností. To není dobré ani pro politiku, ani pro business. Ale nic co bychom neviděli už v ČR. Snad se to ustálí...

Sledujete bitvu o Bílý dům? Kterému z kandidátů byste dali svůj hlas?

V USA se konala druhá prezidentská debata mezi Hillary Clintonovou a Donaldem Trumpem. Vedle nebývalé hrubosti debaty se také hovoří o jménech významných amerických byznysmanů, kteří se netají svou konkrétní podporu. Peter Thiel (PayPal) podporuje Trumpa, Clintonovou například Tim Cook (Apple)....
Rozhodně Hillary Clinton. Kampaně obou kandidátů sleduji, a pouze paní Clinton je schopna zastávat prezidentskou pozici. Vítězství Donalda Trumpa by bylo nebezpečné především pro Evropu a ještě více pro tu střední...
1 2 3 4 5 ... 10
reklama